Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ajtókeret műanyag eleme...

Ajtókeret műanyag eleme lötyög valójában inkább lejön/leesik. Milyen anyagot nyomjak be a résbe lyukba üregbe, ami oda fogja azt a körülbelül kétméteres elemet?

Figyelt kérdés
2022. aug. 11. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
46%
Purhab, ha hozzáférni az üreghez.
2022. aug. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! - A Purhab az nem olyan, hogy szilárdulás közben kitágul (?)....mert akkor inkább kinyomja a nyugalmi állapotából..nem pedig odarögzíti a nyugalmi helyére ?
2022. aug. 11. 13:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ajtókeret csavarral van rögzítve a falhoz, az megtartja. Ha nem erre gondoltál, akkor mutasd már egy képet, mert rés, lyuk, üreg ez három különböző dolog.
2022. aug. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
Én szilikonragasztót használnék csak azért, mert azt könnyebben el lehet távolítani, ha valamiért le kell szedni megint a műanyagelemet. Ezen kívül a szilikonragasztót kapni kisebb, akár tubusos kiszerelésben is és a kezelése/felvitele is sokkal könnyebb, valamint nem is tágul.
2022. aug. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ez műanyag ajtókeret (lakáson belül). Az 'ajtófélfa' oldala..ami, ha egy kicsit nekitámaszkodom és eljövök onnan, akkor 'jön velem'...Látszólag oda lett erősítve annak idején, csak, gondolo, valahogy bepattintották oda...vagy egyszerűen elfelejtették beragasztani, mert az ajtótok ...vagyie emögött az odallap mögött hatalmas űr tátong. Ez a műanyag emen lb 6-8 cm széles, ...plusz u alakban (az u szárai is néhány centik...és hossza mint az ajtó magassága. Most nem tudok fotót küldeni, mert nem az én lakásom (új barátnőmé)...és nem is tudok semmit arról, hogyan készült - mert akkor még nem ismertük egymást.
2022. aug. 11. 16:38
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha a műanyag takaróelem mögötti résről beszélsz, akkor azt az ajtó beépítésekor ki szokták nyomni purhabbal. Az a rés akkor keletkezik, amikor régi ajtót újra cserélnek és ki kell bontani a falat az ajtó körül.
2022. aug. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát, ezt nem nyomták ki...lehet, azt gondolták, kívülről úgysem látszik...jó lesz az a purhab máshova is. Ide egyébként sem olyan anyag kellett volna, ami terjeszkedik és 'kinyom' valamit, mert az ezt a takaróelemet is csak kinyomta volna,,,hanem valaki ragasztó, ami odaragasztja
2022. aug. 11. 19:40
 8/12 A kérdező kommentje:
Vagy, ha olyan a kiképzése, hogy be lehet pattintani és a helyén marad....ez nem tudom milyen, de ez kijön.
2022. aug. 11. 19:41
 9/12 A kérdező kommentje:
Legközelebb megnézem alaposabban...aztán lépek...de szerintem ebből szilikonragasztózás lesz...köszi az ötletet!
2022. aug. 11. 19:43
 10/12 anonim ***** válasza:
Szilikonnal hogyan töltesz ki egy akkora rést? Szerintem tényleg rakj fel inkább egy képet, mert teljesen ellentmondó, hogy miről és mekkora üregről van szó. Eleve hol akarod benyomni, ez sem teljesen érthető.
2022. aug. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!