Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Terméskő falat kívülről...

Terméskő falat kívülről hogyan lehetne hő- és vízszigetelni?

Figyelt kérdés

Az aljzat vízszintesen végig vízszigetelt (kátránypapírral), de a szélén egyszerűen végig ér, nincs felhajtva.


Arra gondoltam, kicsit leások a földbe, és ezek közül csinálok valamit:

1.) vízszintes kátránypapír vonalától felfele padló szintig felkenek valami bitumenes vízszigetelőt. Arra ragasztó PU habbal XPS-t teszek

2.) vízszintes kátránypapír vonalától felfele padló szintig felkenek valami kellősítő anyagot. Arra bitumenes lemezt égetek. Arra ragasztó PU habbal XPS-t teszek

3.) drénlemezt teszek domború oldallal a fal felé, külső oldalára kiskavics (így nem lesz vízszigetelve, viszont ki tud szellőzni a levegőcsatornákon). így viszont nem lehet hőszigetelni szerintem.


Valamelyik működhet?



2022. aug. 20. 22:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sehogy. Komolyan.
2022. aug. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd, kérlek?
2022. aug. 20. 23:34
 3/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


20+ éve van nyaralónk egy balatoni faluban, ahol sok GAZDAG ember nyaral. Milliókat költöttek és költenek a kőfalú parasztházaik kiszárítására, és semmi eredmény. Drenálás, árkok, beton injektálás, spéci vakolat,...SEMMI.

2022. aug. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ha jól értem az aljzaton van szigetelés, a falba is, csak nincs összekötve?

Ha nagyon régiek, akkor a részmegoldásokkal csak gond lehet a régi kátrányos szigetelés töredezett kiöregedett. Így a toldozgatások csak ideig óráig lesznek jók.

Megoldás biztos van, mert ma már sokféle vízszigetelés van.

2022. aug. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

4es: az aljzat van csak szigetelés (vízszintesen, a teljes ház alatt).

Oldalt nincsen.

2022. aug. 21. 07:56
 6/16 anonim ***** válasza:

Oldalt minek?

A falakat és aljzatot vízszigetelik.

2022. aug. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

A kő bevezeti a házba az esővizet. Nekem vörös terméskő lábazatom van és elegendő volt elvezetnem az esővizet.

A lábazat szigetelésre pedig azt ajánlották, hogy durva vakolattal síkra kell húzni és erre a rétegre ragasztani az XPS-t, Mivel nekem magas a lábazatom kb 90 cm, így nem kellett volna a földbe is folytatni az xpst.


Hogy utóbbi mennyire működik azt nem tudom. A víz elvezetés és a szárítógép használata óta nincs penész a házba.

Jelenleg csak KG csöveken ki van vezetve az árokba a víz. Az új házhoz viszont szikkasztó kutat kértem.

Ha a teljes falad kőből van akkor én drain csövet is leraknék, ez lett volna a következő megoldás ha az egyszerű elvezetés nem vált volna be.

2022. aug. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sztem nézz meg egy lábazati szigetelés rétegrendet. Hogy átlásd a dolgokat.

A vízszigetelés alatt nedves a lábazat. Ez normális. A vízszigetelés fölé nem szabad engedni. Alatta nincs gond.

Hiába kenegeted a külső felét, mikor befele az alap a minden a vízszigetelésed alatt nedvesedik.

[link]

2022. aug. 21. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Valószínűleg az én hibám, kihagytam, hogy lejtős terepen van a ház.

Tehát a ház egyik felén a föld szintje magasabban van, mint a másikon.


Az alacsonyabb részen nincs gond, mert ahogy írod, lentről nem tud felmenni a víz az alulsó vízszigetelés miatt, az oldalfalakat meg ugye oldalról a levegő határolja.


A domb teteje felé, ahol viszont magasabban van a föld, mint a ház padlója, ott hiába nem megy fel a víz a falba lentről, sajnos oldalról, a sáros föld rá van tapadva a falra, ott beszivárog a víz és csak abban a helyiségben, mállik le a vakolat.

2022. aug. 21. 10:19
 10/16 anonim ***** válasza:
Ebben ez esetben a problémás területen a drain lemez drain csővel megoldás lehet.
2022. aug. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!