Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen festhető akrilt használ...

Milyen festhető akrilt használjak a sarkokban beltéren, hogy ne repedezzen meg? Illetve milyen márkájú festhető akril használatát javasoljátok? A drágább jobb ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elegem volt a kókány szakikból, jó szakembert meg lehetetlenség leakasztani rövid időn belül. Végül arra jutottam, hogy saját kézbe veszem a probléma megoldását.

Egy családi házat újítunk fel (emeletes, téglaépítésű). Már a finishben lennénk és a festés van hátra. Azonban az előző "mester" igaz kifestett, de sok hibát hagyott a falon és ami a legzavaróbb, hogy a sarkokban lehúzott akril hoszzában végigrepedt.

A kérdésem az lenne, hogy ennek mi lehetett az oka? Illetve ezt szeretném helyrehozni. A helységek egyáltalán nem nedvesek. Én arra tippelek, hogy röviddel az akrilozás után már festett is. Talán jobb lett volna hagyni rendesen kiszáradni az akrilt előtte?

Én úgy képzeltem el a hibajavítást, hogy újra áthúzom vékonyan akrillal és alapos száradást követően újra lefestek mindent (mivel a falon is vannak még glettelni/csiszolni valók. Vagy esetleg előtte kaparjam le teljesen a sarkokban az akrilt?


Szakértő válaszotokat előre is köszönöm!



2022. aug. 26. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg hamar ráfestett, és valójában nem az akril repedt meg hanem a festék. Nézd meg alaposabban. Ha így van, vegyél csiszolópárnát egy festékboltban, mondjuk 100 ast vagy 80ast. Csiszold le az akrillról a festéket és fesd újra de a második előtt száradjon meg rendesen az új első réteg festék. A sarkokban ecsettel, kicsit hígabb vékonyabb anyagot tegyél rá. Ha újra akrillozol, használj MESTER GYORSKÖTŐ AKRIL tömítőt de hagyj neki 2-3 napot rendesen kikeményedni. Én első körben lecsiszolnám róla a megrepedt festéket és portalanítás után vékonyan újra ráfestenék kicsit higabb festékkel. Remélem segíthettem.
2022. aug. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Így fogok tenni!
2022. aug. 26. 22:53
 3/3 anonim ***** válasza:
1-es jól mondja.
2022. aug. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!