Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen távolságra tegyem egy...

Huntah kérdése:

Milyen távolságra tegyem egy 3,5-5 kW klíma kültéri egységének a konzoljait?

Figyelt kérdés

A kérdés azért kérdés, mert nincs pontos adatom, mostanság klímást elérni és ilyesmi részletekről tárgyalni kb lehetetlen, és persze olyan gyorsan változik a helyzet, hogy egyáltalán nem biztos, hogy pontosan a kiajánlott eszközt tudják hozni.

Márpedig én nem szeretném a homlokzati szigetelést utólag megfúrni, kőfal van, nem egyszerű dolog ez, szóval a konzolt fel akarom tenni a szigetelés előtt.



2022. szept. 4. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
min 3m de ezt fel szokták tekerni és max 15m , teheted bárhová ami neked megfelelő de a 15m de inkább a 10m ne legyen messzebb
2022. szept. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ez volt a kérdés, hanem a két tartó közötti távolság, lábtávolság. Az meg klímánként, gyártón belül is változik, lehetetlen előre megmondani, még a klíma gyártóját sem tudjuk. Mint ha azt kérdeznéd, mekkora az első és hátsó tengely távolsága egy 1.0 literes, turbós motornál... Értem én, hogy félted a falat meg a szigetelést, de lehetetlen dolgot kérsz. Esetleg léteznek állítható tartók, de ezeknél is kell utólag fúrni.
2022. szept. 4. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát pedig kénytelen leszel megfúrni utólag, mert előre ezt képtelenség megmondani és a megrendelés is változhat. Magadnak csinálsz csak plusz melót és még ronda is lesz a helye.
2022. szept. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 klimaesvillany pont hu ***** válasza:

Semmi gondot nem fog okozni az a négy/hát furat.

A távolságot nem lehet megmondani.

2022. szept. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokkal nehezebb a konzolt is elburkolni, mint utólag felfogatni.


Vannak 30 centis tiplik is, szóval ez nem gond.


Szoktam segíteni klímásoknak, elég sok gépnél 54,5 centit mértem.

De tényleg ne csináld!

2022. szept. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bamboochatheone ***** válasza:
Miért nem szeretnéd fúrni a szigetelést? Az a 4 vagy 6 tipli nem fog gondot okozni. Ha viszont felraksz egy konzolt a nem megfelelő lábtávval akkor jöhet a tákolás a kereszttartókkal. Ha legalább gép típust tudnál mondani akkor máris előrébb lennénk.
2022. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. Önálló lábon álló bak lett a megoldás, a méreteket pedig a gép specifikációjából olvastam ki, amikor már tudtam a pontos típust.

Azért nem akartam szigetelés után falat fúrni, mert nagyon szar a fal, én szigeteltem, ezért pontosan tudom, hogy 10 furatból kb 3 sikerül, és nem én döntöm el a jó furat helyét, hanem a fal meg a jószerencse. Persze létezik vegyidübel meg egyebek, de nekem így volt egyszerűbb.

2023. jan. 29. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!