Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan lenne érdemes felújítan...

Hogyan lenne érdemes felújítanom / átalakítanom ezt a kedvező áron megszerezhető házat, hogy nagyobb hasznom legyen belőle?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott egy vidéki városban lévő, központi helyen lévő kertes ház, amihez kedvező áron tudnék hozzájutni, becslés alapján 15-20M között mozog az értéke, de meg tudnám venni 6 millióért.


Szemléltetés kedvéért összedobtam egy pongyola alaprajzot:

[link]


A célom a házzal némi befektetés után továbbadni. Tekintetbe véve, hogy az esetek nagy részében annyival nem növekszik az ingatlan értéke, amennyit ráköltenek, mindenképpen szeretném az udvart rendbetenni, tisztasági festéseket elvégezni, tehát egy jó benyomást keltő rendberakást szeretnék letudni.


Lenne ugyan még tőke a régi nyílászárók cseréjére is, esetleges további munkálatokra, azonban nem vagyok abban biztos, hogy annyival hozzátenne megtérülés szempontjából eladás után. Ebben kíváncsi vagyok a Ti vélemenyetekre is.


Továbbá ahogy a képen is látható, nagy hátránya az ingatlannak, hogy két fő épületre van osztva. Volna értelme esetleg valamilyen módon összekötni őket? Növekedne legalább annyival az értéke?

Avagy lehetne kialakítani egy fürdőszobát és konyhát a lenti épületben is, ekkor lehetne két különálló lakrész? Sajnos a lentibe nincs víz bevezetve, tehát elég macerás lenne.


Minden tippet elfogadok nálam jobban hozzáértő emberektől. :) Köszönöm előre is.



2022. szept. 12. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Miután nem az a célod, hogy saját magad részére egy kényelmes otthont alakíts ki, én a helyedben csak annyit csinálnék, amennyit tervezel is. (Tisztasági festés, rendezett kert)

Átalakítás nélkül is fogsz rajta durván 10-12 milliót, MOST ne hajszold magad egy felújításba, ami költséges és a vevő ízlésével, terveivel esetleg nem is egyezik és pont ezért nem veszi meg.

Rengeteget számít, ha tavasszal majd jó képeket csinálsz, virágzó fákkal, napsütötte, világos, tiszta helyiségekkel és a jelenlegi alaprajz mellett még másik 2-vel, amiben vázolod a lehetőségeket mindkét opcióra (egybe építve egy lakás, vagy kettő kicsi) mert sokaknak segíteni kell, hogy lássák maguk előtt, amit akarnak/keresnek.

Ha kihagyod a felújítást, máris megvan a plusz hasznod, mert nekem pl még senki által felújított kecó nem tetszett és kezdhettem elölről.

2022. szept. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd így, persze rendbe téve! Ki tudja mi lesz a rezsikáosz vége, a kis lakások jelenleg kurrensebbek. Ha meg valaki nagyot akar, majd megcsinálja magának, csak tényleg hívd fel a hirdetésben erre a lehetőségre a figyelmet!
2022. szept. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Az adózási vonzatával tisztában vagy, kérdező???
2022. szept. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
41%

Szóval a piaci ára 15-20M, de az eladó azt mondta nem fogadja el a 15M-t, de neked eladja 6M ért.

Akkora balek vagy :D

A hirdetési ár NEM egyenlő a piaci árral

2022. szept. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is gyanús, hogy mi lehet a bibi a háznál, ha harmadáron odaadnák neki.... Szakemberrel történő átvizsgálás nélkül tuti nem vágnék bele. Na és ami szintén nem mindegy: jól körülnéznék a környéken, hogy kifélék-mifélék a szomszédság...
2022. szept. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Saját kezűleg, különben a vállalkozó szakiparosok minden esetleges hasznot elvisznek.
2022. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#4-5

Mindenben igazatok van, nagyon körbe kell járni a témát!

De én is vettem már jó házat szinte jelképes összegért, mert az idős, örökösök nélküli tulaj nagyon gyorsan menni akart öregotthonba és csak annyit kért érte, amennyi a bekerülési költsége volt.

Szerencse kérdése minden!

2022. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Koszonom az eddigi valaszokat. Felmerulo kerdesre reagalva, az ingatlan edesapam haza ahol korabbban alberlok eltek, viszont mar nem akar bajlodni vele. Igy jon ez a “jelkepes”osszeg.
2022. szept. 12. 11:49
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor tkp. félig ajándékba kapnád...

Azt kell mérlegelni, hogy mennyire van ott fizetőképes kereslet egy ilyen házra.


Még mindig nem értem, hogy ha standapityere 15-20-at ér, miért nem adjátok el annyiért...???

2022. szept. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Inkabb tortenelmi okai vannak ennek a tamogatasi formanak. Korabban noverem kapott hasonloan jutanyosan egy ingatlant, szerintem igy szeretne hasonloan segiteni engem is. Valoszinuleg az alapveto helyrepofozasra sincsen motivacioja amiket irtam, hogy mindenkepp kellene.
2022. szept. 12. 16:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!