Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A házunk kb 35 éves, ezért az...

A házunk kb 35 éves, ezért az ajtók réseinél érződik, hogy bejön a hideg levegő. Van valamilyen szigetelés, amivel ezt a régi ajtót is elfogadható állapotba lehet hozni, hogy télen se fagyjunk meg?

Figyelt kérdés

2022. szept. 18. 09:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ajto resei azaz ott ahol csukodik?

Oda max gumi meg szivscs profilokat tudsz venni.

2022. szept. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%
Nyílászárócsere. Csak ez a tuti megoldás. Még most, mielőtt jönnek a kemény mínuszok, különben ugyanazt a pénzt a gázra fogod költeni.
2022. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Igen, főleg az ajtó jobb oldalán, ahol a kilincs van, de a bal oldalán is érződik. sőt, még az ajtó alján is
2022. szept. 18. 10:03
 4/17 anonim ***** válasza:
92%
Ideiglenes megoldásnak egy darabig jó: [link]
2022. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
58%

Az a baj, hogyha ezeket a tömítéseket nem szakszerűen teszik fel, akkor hiába lett vastag tömítés felrakva és záródik jól az adott ponton ahol korábban gond volt, egy másik helyen rosszabbul fog záródni az ajtó/ablak.

Ha meg körbe rakja valaki az egész ajtó körül, akkor meg nem lehet bezárni, szorulni fog.

2022. szept. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ha a legvastagabb tomitest rakod fel.

Van egesz vekony, mind gumi mint szivacsbol. Meg kell nezni hogy mi az idealis.

Es ha 2 bal kezed van, akkor is nehez nem szakszeruen felrakni...

2022. szept. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

Én egy házépítésnél elkértem a kidobott ipari szigetelő gumi csikokat. Az ajtó aljára gumiragasztóval ezt tettem, 10 éve bírja a nyitást-csukást.

Máshová a 4-esnél linkelt öntapadós szilikon szigetelőt, ezeket időnként ellenőrzöm és cserélem -az öntapadó időnként elenged, elcsúszik.

2022. szept. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
4-> tehát ezzel a pár száz forintos gumival lényegesen javíthatok az ajtó jelenlegi állapotán?
2022. szept. 18. 12:08
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Azok az öntapadós szigetelőt nekem is beváltak, de igen, ki kell tapasztalni, hova és mennyrie vastagat lehet rakni. Ellenőrizni kell utólag is, van-e huzat.
2022. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem rossz az a szivacsos csík, amit a 4-es ír, de ha széles a rés, akkor sokkal jobb a "D" alakú gumicső, aminek az egyenes része ragad. Láttam barna és fehér színben. Csukásnál a levegő kiszorul belőle.

Irány az OBI, PRAKTIKER!

2022. szept. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!