Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Laminált padlót milyen módszer...

Laminált padlót milyen módszerrel ragasztanál padló fűtés sep ellátott aljzat betonra?

Figyelt kérdés

Adott egy kB 60 m2 helység, viszonylag sok burkolat valtassal (konyha, előtér és 4x szoba, ahol dilatacios fuga van a két helység között)


Na most szeretném úgy meg oldani hogy a burkolat váltást ne egy takaró profillal történjen meg (nem tetszik) hanem a hideg és meleg burkolat között egy 5 mm dilatacios szilikon fuga legyen.


A lamináltat viszont nem szeretném direkt az aljzatra ragasztani mivel ha tönkre megy nehéz vissza bontani. Gondoltam egy olyanra hogy az aljzatra egy rend lépés álló vékony hangszigetelő lemezt ragasztanék majd erre rá a laminált parkettát. Kétszer annyi ragasztó kell de megérné nekem.


Ti hogy csinálnátok?



2022. szept. 18. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A laminált padlót nem kell leragasztani
2022. szept. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem kell és nem is ajánlott ezért tettem föl a kérdést, a burkolat váltásokat nem akarom valamilyen profillal le takarni
2022. szept. 18. 21:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Mozog a lamináltpadló, így nem lesz jó, max. egy darabig. Hiába rugalmas a szilikon, annyit nem tud igazodni, mint amennyit mozoghat akár a lamináltpadló, ezért egy idő után elenged és ronda lesz. Megpróbálhatod, mert a legrosszabb ez, ami történhet, s ha ilyen történik utána még mindig rakhatsz rá burkolatváltót. Szerintem egyébként nem ronda a profil, színben is van rengeteg féle, lehet színben passzolót választani. Azonban drága dolog, az tény.
2022. szept. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem jó ötlet leragasztani, mert nem fog tudni mozogni, felpúposodik, majd jobb esetben a találkozásnál jön fel, rosszabb esetben törik.
2022. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem szokták ragasztani a laminált padlót. És ilyen nagy felületnél főleg hiba lenne ragasztani. Nagyobb felületnél nagyobb a méretingadozás amit a ragasztással gátol az ember.
2022. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!