Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi, lecsiszolt faablakra...

Régi, lecsiszolt faablakra milyen jól fedő festéket alkalmazzak? Érdemes vízbázisúval próbálkozni, vagy kizárólag lakk? Ha csak egyszer akarom átkenni, érdemes rögtön Hammeritetot venni?

Figyelt kérdés
2022. szept. 23. 22:13
 1/3 Revolúcióbiológus ***** válasza:
25%
Hammeriteot meg ilyen ócska barkácsfestékeket ne kenj rá. Kétszer impregnáló és kétszer lakk.
2022. szept. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Én nem szeretem a vízbázisút, úgyhogy olajfestéket, vagy zománcfestéket (pl. Trinát) ajánlok. Vagy, ha szeretnéd, hogy látsszon a fa, akkor lazúr. A Hammerite meg fémre való.
2022. szept. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi, akkor maradok a Trinátnál, nem vízbázisúnál.

A párkányt is azzal festettem, a keretet is ezzel fogom.


Azért gondolkodtam a vízbázisún, mert könnyebb utána takarítani, ha elcsöppen, vagy rámegy a kezemre. Viszont attól félek, hogy baromira nem fog fedni olyan rétegen, ahol még van jó minőségű festékréteg a régiből.

2022. szept. 24. 12:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!