Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 5 cm homlokzati hőszigetelés...

5 cm homlokzati hőszigetelés van a házunkon. Ez szerintetek ér valamit? Így vettük.

Figyelt kérdés

Próbáljuk kiszámolni, hogy hogyan, mikor térülne meg ha beruháznánk vastagabb szigetelésre..


Egyébként a falazat van ahol gázszilikát, van ahol B30.


2022. szept. 28. 15:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Persze hogy ér valamit
2022. szept. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3%

Ez már 15 éve is átverésnek számított, ha a kőműves rábeszélt, hogy olcsóbban jöjjetek ki.

Ez olyan, mintha a sörösüvegből kispórolnák a sört, így olcsóbban tudod megvenni.

2022. szept. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most mondtam, hogy így vettük a házat. :) Az előző tulaj csinálta, nyilván erre volt keret, lehetőség, nem bántom miatta.
2022. szept. 28. 15:34
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A semminél biztos többet ér.De már a fal is kissé hőszigetel.
2022. szept. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Revolúcióbiológus ***** válasza:
100%
Persze, régen eleve nem is gyártottak 5-8 centinél vastagabb EPS táblákat, tehát a 2000-es évek elején konkrétan nem is nagyon lehetett volna ennél komolyabbat kivitelezni. Épp ezért célszerűbb nem is vastagságban gondolkodni, hanem évjáratban, ez egy kora-2000-es években korszerű ingatlan szigetelési minősége, bár a B30-as téglából ítélve akkor gondolom csak felújították, nem akkor épült.
2022. szept. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi anno 20 éve 5 cm szigetelést tettünk rá és egyből észrevettük a változást, sokat ér.
2022. szept. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokat er.

A tetotoeri haloszobaban anno lamberiat csereltem. Alatta gyapot volt. Kibontottam mindent. Durvan erezheto volt, hogy hideg volt a szigeteles nelkul (raadasul belso).

Az uj lamberia ala 5cmpolisztirolt tettem. Sokat er. Pedig a homlokzati fal noncs szigetelve meg.

Kivulrol megi kabb szamit. Szoval szerintem jo.

Az a jerdes mennyire deaga a futes meg hutes. Abbol erezhetitek, hogy kelle e e fejleszteni.

2022. szept. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!


A válaszokat jól eltaláltátok, a ház maga korábban épült, de B30-ból volt hozzáépítés 2005-ben. Beépítették a tetőteret, de ehhez tulajdonképpen lebontották a teljes tetőszerkezetet, megemelték a térdfalakat hogy nagy legyen fent is a belmagasság, ezt B30-téglából csinálták, és teljesen új tetőt kapott.


Majd egyben le lett szigetelve az egész ház. Ez 2005-ös történet.


Sokan okoskodnak, hogy nem ér semmit, tetessek fel 30 centis grafitosat, de hogy őszinte legyek, annyira nem érzem szükségét, így szerintem el is vetem a dolgot..


A nyílászárók szintén 2005 körüliek, fából vannak, azokon azért már itt-ott érződik hogy vetemedett, de tesa tömítő szalaggal kicsit kiegészítettem, és abszolút semmi szelelést nem érzek, gyertyával is megnéztem, szerintem azok is jók. Energetikailag átlagos besorolást kapott amikor vettem az új skálán, de azóta korszerűsítettem a fűtést is, meg most még bejárati ajtót cserélünk a következő hetekben, illetve a födém kap újabb kőzetgyapotot, mert a padlásteret rakodásra használták, és hiányos, csócsált, mi is teleraktuk kacatokkal.


Nagyobb beruházásra szerintem nincs szükség elsőre, csak mindenkit elkapott idén a nagy felújítási láz, én viszont azt gondolom hogy ez így is tök jó.

2022. szept. 28. 19:58
 9/12 anonim ***** válasza:

10 centit majd tehetsz rá. Addig még érdemes vastagíteni.


30 cm grafit az a passzívház kategória.

2022. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
30 cm durván megdobja az ingatlan árát majd tavasszal, amikor az emberek vagy fáznak vagy fél fizetésük fűtésre megy el. Én megvárom a tavaszt mert szerintem ez a tél sok dolgot megváltoztat a fejekben.
2022. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!