Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Társasházi gázvezeték-hálózat...

Társasházi gázvezeték-hálózat felújítás esetén kb mennyi ideig nincs gáz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez sok mindentől függ, de akiknek volt ilyen, nekik meddig tartott?

A kiírás szerint MAJD az MVM adja meg a szolgáltatás visszaállításának a napját, amiről majd kapunk tájékoztatást. Na most ez értelmezésem szerint több nap.

Nyilván megkérdezem majd a gázosokat, mikor jönnek, csak akkor már cseszhetem. Ugyebár főznék valamennyit előre, de hány napra? Tárolni sem tudok akármennyit. A fogyasztóm kicsi és hely is alig van benne. Ráadásul a pékárut magunknak sütjük, a kicsinek frisset szoktam főzni, a nagyobb gyerekem autista és vacsorára is csak a frisset eszi, a középső speciális diétán van. Nagyon sokat használom a tűzhelyet és szégyen vagy sem, nem engedhetjük meg magunknak, hogy napokig, hetekig ebédet és vacsorát rendeljek 4 emberre. Egy pizza is 2000 Ft felett van, és mi egy pizza egy kamasz fiúnak? A kicsinek csak megoldom bolti bébiétellel, csak ugye ott sem mindegy, hogy 500 Ft-ért veszek egy üveg tejbegrízt/1 szál répát meg egy krumplit vagy megfőzöm. A gluténmentes pékáruról ne is beszéljünk. Ezt a többletköltséget ki fogja nekem kifizetni?

Persze, vehetnék rezsót meg elektromos sütőt. De egyrészt nagy kiadás az is és utána szükségem sem lesz rá. Ráadásul valószínű, hogy a hálózat el sem bírná. A mikró és a kávéfőző együtt már sok. Legutóbb az elektromos grill miatt kellett olvadóbetétet cserélni. A hajszárító+ fürdőszobalámpa az egész házban leverte az áramot.


2022. okt. 3. 08:24
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:

A lakások számától függ.

Nálunk 3,5 hétig nem volt, 90-100 albetét van kb.

2022. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:

"De egyrészt nagy kiadás az is"

Én az OBI-ban 2500-3500 Ft-ért vettem, utána eladtam.

2022. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
Mi lehet a rossz az elektromos hálózatban nálad? Nálam se bírja az erősebb villanykörtéket.
2022. okt. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:

Úgy ahogy a 2 es írja,venni kell egy olcsó rezsót.

Amikor azt használod,ne használj semmi mást,akkor biztos kibírja a hálózat.

2022. okt. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:

A fűtés nem probléma?


Venni kell egy gázpalackot, s átállítani a tűzhelyet.


Neked kell megfizetni mindent!

2022. okt. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

3,5 hét???

És ez jogszerű? Meg az, hogy ekkora munkát nem jelentenek be hónapokkal előre? Piszok nagy anyagi teher hetekig pizzán meg rendelt kaján élni.

Egy egy lapos rezsót 10 ezer körül láttam a neten. Nálam általában a három rózsa egyszerre megy, hogy kész legyen az étel. Vajon mennyiben terheli meg a villanyszámlát, ha most fél napokat villannyal főzök? Azt majd a hetekig piszmogó gázművek fizeti ki nekem? Eszem megáll.

Kezd gyanús lenni, hogy nem véletlen az időzítés.

2022. okt. 3. 10:32
 7/43 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha (tekintve hogy munkaidőben jönnek) nem lesz mindenki otthon? Akkor az enyémet lekötik de aki nem volt otthon, az még vígan használja, míg végül mindenkihez bejutnak?
2022. okt. 3. 10:34
 8/43 anonim ***** válasza:
Az 5. hozzászólásomat elolvastad?
2022. okt. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
A gázpalack jó ötlet. Bár nem tudom hol férne el. Azt sem tudom hogy lehetne összekötni. Egyáltalán hol lehet olyat venni? Gyerekkoromban láttam utoljára, akkor is csak az öregek hordták valahonnan.
2022. okt. 3. 11:04
 10/43 A kérdező kommentje:
Jujj, hát ez a palack nem opció. Most nézem, 40ezer a palack és még 8000 bele a gáz. A havi gázszámlánk 5000 Ft szokott lenni. Egyébiránt úgy lenne fair, ha a szolgáltatás folytonossága miatt ők biztosítanák a palackot. De ez így, hogy gáz nélkül hagyják az embert és oldja meg ahogy akarja...Az október gyakorlatilag emiatt teljes anyagi csőd lesz számunkra. Marad a számlatologatás.
2022. okt. 3. 11:11
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!