Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Parkettára aljzatbetont...

Parkettára aljzatbetont teszünk történhet valami probléma?

Figyelt kérdés

Ha felszednénk a parkettát rengeteg aljzatbeton kellene.

Homokba van párnázva. Történhet valami probléma?

Egyik ismerősünk azt mondta, hogy nem rohadhat mert nem kap levegőt semmit se, és majd kiszárad a beton, nem kap folyamatos nedvességet sem.


2022. okt. 3. 20:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A nedves betontól megduzzad a parketta,majd száradni kezd,a beton meg megrepedezik .Az olcsó lesz a drága .
2022. okt. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Noren1989 ***** válasza:
92%
Na, ember,az ilyenek végzik a fészbukkos Jóvanazúgy csoportban.
2022. okt. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Innét mindent ki kell dobni .Még a homokból is.Újra szintezni,leszigetelni az aljzatot,de tökéletesen,össze melegiteni a toldásoknál.A széleket felhajlítani a falaknál .Így lehet betonozni,és közben vigyázni nehogy kilyukadjon a szigetelő anyag .
2022. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Homok, párnafa, parketta, rá beton. Instabil alap, beton pedig megrepedezik.

Ha csaladi ház, akkor meg szarrá rohad a parketta a talajpárától, amit a betonotok visszatart teljesen, most meg el tud párologni.

2022. okt. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 mindentudó99 ***** válasza:
87%
Ne csinálj marhaságot
2022. okt. 4. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez egyébként társasház, alulról nem kapna vizet. Még arra gondoltam, hogy fóliát tenni a parkettára ami nem engedi át a vizet, és úgy rá a betont. Természetesen az lenne a célszerűbb ha fel lenne véve a parketta, de utána az rengeteg munka lenne szintbe vissza hozni. Egy háznál másabb természetesen. Ha a szint meg feljebb jön 2,5-3 cm az nem probléma, több mint 2.8 m a belmagasság. Ez a fóliás dolog se játszható?

2022. okt. 4. 07:15
 7/18 anonim ***** válasza:
Mi van a homok alatt? A csupasz fold vagy ott van beton?
2022. okt. 4. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

Na pontosan az ilyen megoldások miatt kerültem a "felújított" házakat, mikor házat kerestem.

(Aztán rájöttem hogy ugyan abban a faluban olcsóbb volt újat építeni!)


Ha pár év múlva megsüllyed ne csodálkozz!

2022. okt. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Ha latnad hogy epitik az uj hazakat :)
2022. okt. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

8+

9#! sok "jó"-t láttam... ezért is kerestem sok éve ugyan azon néven működő céget, és még azokat is megválogattam. Így aki nekem építette, annak 20 éve ugyan az a bélyegzője. Ez persze nem garancia semmire, viszont sok házukat megnéztem mindenféle építési folyamat közben, 2 megrendelővel beszéltem is akik már beköltöztek.


Minden technológia előírást betartottak, csak minőségi anyagokat építettek be úgy ahogy kell. Jó is lett a végeredmény :) Minden nap mikor dolgoztak meglestem őket csináltam jó sok képet stb.

2022. okt. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!