Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Akril kádat is szokás leföldeni?

Akril kádat is szokás leföldeni?

Figyelt kérdés
A korábbi vaskádam aljához volt kötve egy földelés. Akril esetében mi a helyzet?
2022. okt. 7. 14:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
a múanyag nem vezeti az áramot...
2022. okt. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az nem is, de úgy olvastam, hogy maga a víz a csőben összeköthet pl. a szomszédnál valami zárlattal, ami nála fémcsövön és a vízen keresztül átjöhet hozzám is. Mennyire reális ez?
2022. okt. 7. 14:40
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem szokás, de ha téged megnyugtat, akkor hajrá!
2022. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Kólauborkával ***** válasza:
46%

Elméletileg előfordulhat, ahogy az is, hogy 5 évig megállás nélkül havazni fog Magyarországon, csak nem túl valószínű.

A szabvány a nagy kiterjedésű (talán 2nm vagy nagyobb) felületű fémek védővezetővel(PE) való összekötését írja elő, tehát egy fém kádat le kell, de a műanyag kádat és a lefolyó fém karimáját nem szokták, ettől függetlenül le lehet, ha az téged megnyugtat.

A valószínűségét fentebb szemléltettem.

2022. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
2022. okt. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Ha külön létezik ilyen födelő műanyag csövekhez, mint az ötösben, akkor valami előfordulása csak van, különben nem gyártanának ilyet.


De értem, hogy nem túl gyakori, nem biztos, hogy érdemes ezzel foglalkozni.

2022. okt. 7. 16:21
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én életem többet ér mint ez a pár száz forintos földeléses idom, így be is van nálam építve.
2022. okt. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
nem kell, és nem is tudod leföldelni az akril kádat. Hogy megelőzd a szomszéd áramlopása miatt rázó víz hatását, egy saját 1 Ohm alatti földeléssel földeld le a kádhoz vezető vas csövet. Más megoldás egyelőre nincs.
2022. okt. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahogy #5 írta, ilyennel lenne szabványos, bár sokan nem szokták. Nálam enyhén rázott a víz, amíg nem csináltam meg a zuhanytálcára az EPH-t (Egyenlő Potenciálra Hozás), mert a zuhanyt nem dugaszolja el az ember, tehát zuhanyzás közben - bár az akril valóban nem vezet - földelve vagyunk. Az összekötés biztosítja, hogy ez a földpotenciál azonos legyen a vízvezeték, így a zuhanyból kifolyó víz földpotenciáljával.
2022. okt. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
#8 Nem kell ehhez áramlopás. Háromfázisú rendszerben a PEN földelőszonda hiányában elmászik a földpotenciáltól, ha a három fázis terhelés nem azonos. Esetemben ha a sorház-szomszéd a napelemmel felfelé termel, én meg egy másik fázison lefelé, akkor eléggé elmászik. Ezt a földelőszonda csak mérsékli, illetve az jóval odébb van (a sorház tőlem távoli végén), mint az alattam lévő talaj, amivel a lefolyó által érintkezek, akkor érezhető némi feszültség. Nem nagyon, főleg csak ha sérült az ember bőre - de az sem hiányzik.
2022. okt. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!