Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Diszperziós festékkel lefestet...

Diszperziós festékkel lefestett kültéri falra mivel lehet vakolni?

Figyelt kérdés

Építettem pár éve egy tégla melléképületet, külső falára csak egy vékony réteg EPS ragasztó lett húzva vakolat gyanánt ezt pedig kültéri diszperziós festékkel lefestettem.

Problémám, hogy nem lett valami szép ez a vékony réteg "vakolás" a festéken is átüt. Ki szeretném javítani rajta a csúnyább hibákat és akkor sokkal szebb lenne, kérdésem, hogy milyen anyag maradna meg a már lefestett falon? Készre kevert simitóvakolat, vagy EPS ragasztó menjen inkább vagy mi?



2022. okt. 12. 12:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Téglára tudtommal nem lehet hálózni, hacsaknem ytong, vagy zsalukő. Ha a többi rész jó, akkor szerintem használj ugyanolyan anyagot, amivel csináltad. Festékre semmit sem szabad, tehát ahol javítani akarsz, ott le kell kaparnod a festéket. De szerintem szedd le az egészet és vakold be rendes vakolóanyaggal. Megcsapkodod vízzel, aztán mehet is. Gúzolást el is lehet hagyni, ha elég egyenes a fal.
2022. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez elég kár, mert a felhordott polisztirol ragasztó kő kemény, és jó minőségű kültéri festékkel lett lefestve, szóval nem lenne egyszerű lekaparni..
2022. okt. 12. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj. Ha jó az alap(tehát a ragaszto) nem porlik, nem málik le, akkor az is megcsinálhatod, hogy leburkolod hőszigetelő anyaggal, aztán hálózás, nemesvakolás.
2022. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja és a dübelezést se hagyd ki
2022. okt. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!