Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek mennyibe fog...

Szerintetek mennyibe fog kerülni? (konyha felújítás)

Figyelt kérdés
A konyha 6-7 nm (ha valaki ismeri a 72 nm-es 2+1 félszobás paneleket, pont olyan). Vízvezetéket és villanyvezetéket is szeretnék cserélni. A bútor IKEA lesz, a 10 év garanciás árkategóriából. Mosogatógépet is vesze (200k), és új hűtőt is (szintén 200). csempét nem kell felrakni, a festést szerintem mi megcsináljuk majd, úgyhogy azzal nem számolok. Még idén megveszem a bútorokat, a hűtőt és a mosogatógépet, mert ki tudja, mennyit fognak nőni az árak, de maga a szerelés csak jövő nyáron lesz. Szerintetek ki fog jönni 2M-ból? Vagy szerintetek most kijönne 2M-ból?

2022. okt. 14. 19:43
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem, kevesebb lesz
Nem, több lesz
7 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, h most kijönne 2 misiből, az jó ötlet, h most megveszed ami kell hűtő/mosogató, de villany szerelő és az alapanyag is költséges egyre jobban, mi egy szobát húztunk át pár konektorral és véséssel 200-ért. burkoló kb alapanyagáron dolgozott.
2022. okt. 14. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, de a bútor ahogy elnézem, ki fog jönni kb 700-ból. A vízvezetékre 300-at találtam, a hűtő-mosogatógép ugye 400, akkor még 600 marad. De a bútort egyelőre csak tippelem, mert még készülnek a tervek. Vagy a vízvezeték az több lesz?
2022. okt. 14. 19:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
1# vagyok, nálunk a vízvezetéket inkább újra húzták a vízórától, 2 éve került 500-ba, mert régi ólom csövek voltak és ez csak a konyha, az egész lakás víz ellátása 1,2 m-be állt meg.
2022. okt. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A villanyvezeték csere is jó pénz még akkor is, ha nem falba vezeted el… mondjuk mi az egész házat fogjuk átvezetékezni de ha nem lenne szakember a családba biztos, hogy nem tudnánk kifizetni…. Iszony árban dolgoznak…
2022. okt. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi most vagyunk benne, igaz, kétszer ekkora konyha lesz, és a gépeket pont nem kell venni, mellesleg rombolás is volt, meg vakolás is.

A bútor a legdurvább tétel, még csak nézelődök, valószínű, egy-két elem lesz, mert építjük inkább. Egy nyavalyás mosogatós alsószekrény, egyszárnyú 70 ezer forint, ha méretre szabatod, 90 ezer.

A munkapult is 50 ezertől kezdődik.


A villany van eddig kész, ÁFA nélkül, maszekba került eddig 130 ezerbe, de még meg kell venni a konnektorokat, kapcsolókat, az még kb. 80 ezer lesz. Villanysütő, indukciós lap, fagyasztó, hűtő, elszívó. + a mester díja napi 40 ezer, a segédmunkásé 20 ezer.


A vizesblokk is kész, szintén maszek és ÁFA nélkül anyagköltség 80 ezer, munkadíj 50 ezer. Igaz, volt egy radiátor csövezés is, azt is megcsinálta, a radiátor ára 60 ezer volt.


Na most, ha számlával kell minden, akkor ezekhez add hozzá a 27 % ÁFÁT.

2022. okt. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ötös, amit írtál a vízre meg a villanyra, az amúgy nekem még bele is érne, számlával is, én is kb így számoltam. Mondjuk nálunk is régiek a csövek... a bútor már meg van tervezve, az elvileg 650-ből meg fog állni + persze a beszerelés díja további 150.
2022. okt. 22. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!