Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » 18m2 csempe és vakolat leverés...

18m2 csempe és vakolat leverése, a sitt elszállítása, egy fém fürdőkád bontása és elvitele mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

2022. okt. 15. 07:36
 1/7 anonim ***** válasza:
67%

csak bontani akarod? nem lesza helyén semmi vagy mi?


A bontáshoz semmi szakértelem nem kell, csak munkára való hajlandóság.


Csínáld magad:)


Amugy egy ilyen müvelet ha új kád új csempe lesz akkor anyaggal együtt kb 300 ezer


csak a bontásra nem igen találsz mester embert, max a szomszédodat megkéred azt adc neki egy Deák Ferencet:)

2022. okt. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

napidíj 30 ezer, + kávé, házmester(por ellen)ettől olcsóbban nem megy.


Sokan még azt hiszik, hogy majd a szomszéd megcsinálja 5 ezerért...az elmúlt, még húsz ezerért sem, ugyanis a felsorolt meló nem csak fizikailag megterhelő, de időigényes is. Errenjön méga sitt elszállítása, a kiskonténer is 40 ezer.

Ha saját platós, akkor is ugyanannyi(bányalerakó jegy miatt.)



(ez nem volt kérdés, de most voltam a piacon 110 egy tojás)

2022. okt. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Figyelj, én 70 éves, 58 kg-s NŐ vagyok, de 63 évesen a bontást magam csináltam és még csak ki sem merültem.

Vastag fekete sittes zsákokat vettem és menet közben pakoltam őket.

Rombolni mindig könnyű!

Egyetlen gondom volt, a teli zsákokat kivinni a házból, le 11 lépcsőn és elvinni a konténerig. Mert szerintem a konténer a legjobb megoldás.

Végül jött az unokám 60 km-ről és lehordta.

2022. okt. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elképesztő látni mit bele nem láttok egy kérdésben. (#1, #3) :)

2022. okt. 15. 10:01
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
A bontást meg lehet csinálni sajátkezűleg, max bérelsz egy fúrókalapácsot, másik költséget helyileg kell megérdeklődnöd hogy mennyiért kapsz egy hulladékos konténert az ottani hulladékos cégtől. Nálunk nincs lomtalanítás, viszont egy évben egyszer ingyen igényelhetek egy 4 m3-es konténert.
2022. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kegyetlen meló volt nálunk. Én csináltam vésővel és kalapáccsal. Nagyon rá voltak gyógyulva a csempék a falra. Valami cementes habarccsal volt felragasztva. Kb 3 centis kis darabokba kellett levésni. Az csempedarabok véresre csapkodták az alkaromat vésés közben, ahogy hullottak mindenfelé. Ezért ajánlott a hosszú ujjú póló ami elég erős anyagú. Minden elismerésem a 70 éves néninek, de nem minden fürdőszoba csempéi egyformák, itt azért megizztadt volna. Még a vízvezetékszerelő is alig bírt fúrókalapáccsal leszedni egy kis darabot, amit hagytam a mosdó alatt. Csodálkozott is, hogy az egészet hogy bírtam vésővel levernu, bár inkább levésni a helyesebb kifejezés. A Maminak üzenem, hogy nem mindig könnyebb rombolni. Utána meg megtapasztottam a falat, mert néhány csempe, a 4, 5 centis habarccsal együtt jött csak le. Ha rendes ragasztóval rakták fel a csempéket, akkor valószínűleg nem lesz nehéz, de ilyen 40-50 éve épült fürdőszobák is vannak, amit nem kivánok senkinek, hogy levésse a csempéket róla.
2022. okt. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja a fém fürdőkádat ingyen elviszik a brazilok. Kelet magyarországon segédnek elég napi 20 ezer is, hogy leszedje a csempét. A sitt valószínűleg nem lesz túl sok, lehet olcsóbb lenne kisplatóssal elvitetni. Bár nem tudjuk milyen távolságra van a lerakó. Minimum 100 ezer, de reálisabb 150 ezer ft amennyibe ez kerülne saccra.
2022. okt. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!