Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az ablak külső üvege milyen...

Az ablak külső üvege milyen esetekben párásodhat?

Figyelt kérdés
Háromrétegű üveggel szerelt ablakra cseréltük a családi házunkban a régi ablakokat. Az ablakok tökéletesen szigetelnek. Egyik alkalommal azt vettem észre, hogy reggelre az ablak külső fele (ami a szabadban van) bepárásodik. Mi lehet ennek a magyarázata? Amikor ezt tapasztaltam, akkor köd volt reggel, de még ilyet nem láttam, hogy kívülről párásodik az ablak.

#Háromrétegű műanyag ablak
2022. okt. 24. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Pl az hogy lecsapódott rá a nedvesség
2022. okt. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Amikor az ablaküveg hőmérséklete a harmatpont alá csökken, akkor a levegőben lévő pára lecsapódik rá.

[link]

2022. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%
Gyakran van nálunk is...jól szigetel az üveg, a szoba hője nem távozik akkor ott, mert akkor nem lenne hideg, nem csalódna le rajta a pára. Tehat egy jó indikátor, hogy jók a nyilászárók.
2022. okt. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Nálam is kicsit párásodik kívülről a 3 rétegű üveg. A magyarázat egyszerű: a levegő reggel gyorsabban melegszik, mint az ablaküveg, a hidegebb felületen kicsapódik a pára. A szoba felől a meleget ennyire megfogja a 3 réteg.
2022. okt. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Redőny van?
2022. okt. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden jobb fajta 3 rétegű üvegezésű ablaknál így van. Sokan kétségbe esnek tőle, de igazából ez mutatja, hogy jól működik az ablak hőszigetelése.
2022. okt. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a 4. -ből értettem meg a legjobban, hogy hogy is van ez. 🙂
2022. okt. 25. 06:49
 8/9 Ablakozok válasza:

Az ablaküvegek leggyengébb része hőszigetelés szempontjából az alumínium távtartó, ami a két üveglap között található.

Célszerűbb lett volna ha melegperemes távtartóval vette volna az ablakokat.

Amiért párosodik az ablaka az nem más mint sima mezei távtartó.

Az alumínium távtartóban páramentesítő anyag található, ami segít az üveg közti pára mentesítésében. Az alumínium távtartó anyagú fém, ami jól vezeti a hőt. Az ablak belső üvege emiatt gyorsabban képes áthűlni és a belső pára könnyebben kicsapódik rajta.

2023. jan. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as válaszhoz: köszönöm a hozzászólást, de mint ahogy a kérdésben olvasható volt, nekem nem az ablak belső üvege párásodott, hanem a külső.
2023. febr. 1. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!