Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mit ronthattunk el a tapétázás...

Mit ronthattunk el a tapétázásnál?

Figyelt kérdés

Panel lakás egyik falára lett feltéve egymás mellé illeszthető vlies tapéta. Felrakáskor jó volt, azóta 3 nap telt el, és egyre rosszabb, csúsznak el a rétegek, gyűri fel egyik a másikat.

Az alatta lévő fal jó minőségű volt, festett. 2 napig nem nyitottunk ablakot. Ragasztóból annyit használtunk, amennyit ajánlottak hozzá.

Szóval fogalmunk nincs, mit rontottunk el.

Tippek? Tapasztalt valaki hasonlót?



2022. okt. 24. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem értem a problémát. Tehetnél fel fotót róla.Ha egymás mellé illeszthető, és korábban festett fal volt, akkor milyen rétegekről beszélsz?
2022. okt. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A festett fal a hibás. Nekünk tapétázás előtt lekaparta a festő a festéket.
2022. okt. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 qkker1 ***** válasza:
" Összeveszett" a festék és a ragasztó. Le kellett volna kaparni.
2022. okt. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%
Műanyag festést felesleges lekaparni,főleg panelról,szinte ki van zárva, hogy enyves vagy mész legyen, amit tényleg le kell kaparni, mert lazul.Vakolathibáról sem lehet panelben beszélni-nem értem, hogyan gyűrődnének fel a festékrétegek???
2022. okt. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#1: lehet nem volt egyértelmű a szóhasználat, a tapétacsíkok csúsznak egymásra.

#2-3: sehol nem hallottam ilyenről, hogy le kéne kaparni a festést tapétázás előtt, több szakembert kérdeztem előtte, és ők is csak annyit mondtak, hogy legyen tiszta és sima a fal. Ha ez a probléma, hogy festett volt a fal, nagyon meg lennék lepődve (bár sajnos semmi másra nem tudok gondolni).

2022. okt. 25. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!