Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padlófűtést szeretnénk a...

Padlófűtést szeretnénk a nemrég vásárolt régi építésű házunkba. Egyik szobában sajnos fel kellett verni a szerelőbetont. Az alatta lévő salakra mehetnek a padlófűtés rétegei?

Figyelt kérdés

Vagy esetleg vissza kell betonoznunk előtte azt a szobát? Ha nincs alatta szerelőbeton fenn áll a veszélye, hogy megsüllyed a padlófűtés?

Köszönöm a válaszokat!



2022. okt. 24. 22:26
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
A ház ezen része alá van pincézve, ha ez lényeges információ.
2022. okt. 24. 22:30
 2/24 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom ti csak a komfort meleget szeretitek,mert igazit sosem fogtok érezni .
2022. okt. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
89%

2!

Több helyre bírtad már ezt a "komfort meleg" baromságot!

Mi a különbség szerinted a padlófűtés általi 23 fok és a radiátor általi 23 fok között!?

2022. okt. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
vissza kell betonozni. Ha pince van alatta, akkor hőszigetést kell a beton alá tenni. Salakra még véletlenül se tegyél padlófűtést. A hőszigetelés akár tíz centis járható nikecell is lehet.
2022. okt. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Ahol nincs pince:

10-12 cm szerelőbeton

víz szigetelés

hőszigetelés 10 cm (min 5 cm eps100, de ajánlott 8-12 cm)

ez után lehet letekerni a padlófűtést

5-7 cm aljzat beton

1,5 cm lehet számolni a burkolatra

Tehát kb 27-28 cm-re minimum ki kell enne ásni. A földet tömöríteni valószínűleg nem szükséges, mert a több évtized alatt már megtömörödött.


A pince résznél pedig a pincéből kellene a mennyezetet szigetelni, ha beton födém vagy hasonló van. Ha kisméretű tömör téglával boltívesen készült a plafon az kellemetlen.

Ha a pincét nem hőszigeteled a padlófűtéstől, akkor a pincét is fogod fűteni.

2022. okt. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
88%
2# ne izgulj, fogalma sincs 1#-nek mit jelent a komfort szó. Csak ész nélkül hajtogatja, hogy a komfortosság nem jó. Holott a komfort pont jót jelent.
2022. okt. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok.

Ezt a komfort meleg problémát én sem értem, pedig épületgépész mérnök vagyok lassan 11 éve :)

Ez a saját véleményem:

Én kifejezettem szeretem mikor a házban a beállított értékem van a hőmérséklet. Nincsenek hőingások, mikor hazaérsz a munkából pl 22°C (kinek mi) van mindenhol, nem fázol, nincs meleged, csak jól érzed magadat :).


Persze kifejezetten jó a kandalló/radiátor előtt melegedni begyújtás után ,mikor egésznap -10°C körül volt kint, a munkából hazaérve meg van 15°C a házban. Aztán rakod a tüzet, mint az állat, hogy minél előbb felfűtsd a házat. Ez többnyire szigeteletlen házra igaz. Így nőtem fel, és nem hiányzik.


Itt meg némi magyarázat:

Egy jól szigetelt házban (2018-tól épültnél biztosan) szinte észre sem lehet venni a padlófűtés működését. Ennek az az oka, hogy az alacsony előremenő víz hőmérséklete miatt a padló felülete jóval alacsonyabb mint az átlagos ember testhőmérséklete (~35-36°C). Emiatt a 25-26 °C-os padló felületét hidegnek érzi az ember, pedig nem az! Így ez a ~ -10°C különbség okozza hideg érzetet, míg a radiátor átmeneti időben is 40-45°C körüli (ha megy a fűtés az adott helységben), ezt pedig melegnek érezzük. Persze aki 26-28 fokban érzi jól magát ott természetesen arányosan melegebb a padló felülete is.

2022. okt. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Mi ez a komfort meleg? Láttam már több kérdésnél így leírva, de gondolom ugyanaz írta.. Légyszi magyarázd már el, szerintem a komfort jelentése az, hogy kellemes, hőmérsékletre értve az a hőfok, ahol jór érzed magad, így nem vágom mi a különbség a padlófűtés által nyújtott kellemes meleg és a radiátor által nyújtott között. Valaki légyszi világosítson fel. Nekünk padlófűtés van az egész házban, és igen, komfortos, szóval egyetértek amúgy, csak azt nem értem, mi ezzel a baj 🤔
2022. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

Szerinte az igazi meleg az az izzó oldalfalú Jancsikályha 1 méteres környezetében van, attól távolabb egyre csökken.

Szerinte ez az igazi "komfort".

(mondom ezt úgy, hogy kályhával fűtöttünk)

2022. okt. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
13%

Örülök hogy felkeltette a figyelmeteket a "komfort" megnevezés .Engem nem érdekel a mérnöki diploma,ha még 1 csőfogó sem volt a kezedben .

Sokan szereltetnek ilyen fűtést,mert ez is egy divat lett,a szomszédnak is is ilyen van .Ahol ilyet csinálunk,ott a falra radiátort is kérnek.

Nagy közösségi öltözőkben ,fürdőkben szoktam ilyenekkel találkozni .

2022. okt. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!