Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kb hány kiló egy hat téglás...

Kb hány kiló egy hat téglás kémény kupakja? És hogy veszik le,ha bontják,és magasan van?

Figyelt kérdés
2022. okt. 25. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

30-40 kiló lehet szerintem.

Megbontják a tetőt mellette, létra, aztán lebontják és a cserepet visszarakják.

2022. okt. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk odatették mellé a csúszdát, ketten lekapták, lecsúszott, félúton kiesett és eltörte a járdát.
2022. okt. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nálunk pala van.
2022. okt. 25. 20:08
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 45 évesen egyedül tettem fel egy 5 téglás kéményre, pedig nem vagyok egy díjbirkózó alkat, hogy finom legyek. Igaz, utána a tököm a térdemig ért az erőlködéstől... De meg tudtam csinálni. Egy izmosabb ember a 6 téglásra is felrakja egyedül. Levenni meg mindig könnyebb, mint felemelni, mert a gravitáció is segít...

Én úgy csináltam, hogy a kettes létrát kidugtam a leszedett cserepek helyén, az alja úgy bő fél méterre nyílt szét (ennyit engedtek a tetőlécek), megkötöztem, hogy ne dőljön el, és felmásztam rá, nem kellett túl magasra szerencsére.

Palatetőre szoktak ácsolni fekvő létrát, ami a tető gerincébe (kúpba) kapaszkodik, és a palára fekszik fel. De erre szerintem nem lehet még felfelé menő létrát is tenni, hanem meg kell bontani a palát a kémény mellett, a létra számára.

2022. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!