Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Gipszkarton falat es mennyezet...

Gipszkarton falat es mennyezetet telibe kell glettelni hogy festhetolegyen vagy eleg a csavarok es osszeteteleknel ?

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 20:47
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Elég csak a csavarokat és az illesztéseket, és nem árt ezeket 2x, mert a gipsz összehúzódik festét után látszanak majd a kis gödrök. Festés előtt pedig bőséges mélyalapozózás.
2022. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi
2022. okt. 28. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Mi az illesztéseknél erősítő hálót tettünk rá aztán az egészre húztunk fél milliméternyi glettet.

Tényleg csak annyit, hogy eltakarja a szalag vastagságát.

Festés előtti alapozóból jóval több kell rá mint egy tégla falra.

Többet tennék rá mert van ahol levált festék 5+ év után.

2022. okt. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
18%

Telibe kell glettelni.

Ha jót akarsz, 2x is.


Glett után alapozó is kell. (ahogy minden festés előtt)

2022. okt. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell telibe glettelni. Eleg 3 soron az illeszteseket es a csavarfejeket.

Magyarorszagon en meg nem lattam olyan gipszkarton glettelest aminel festes utan ne latszadna hogy hol vannak az illesztesek. Amerikaban eleg jol megtudjak csinalni, bar mostanaban mar itt is sok a kokler aki leszarja.

Volt Magyarorszagon olyan fonokom aki azt mondta hogy majd o telibegletteli es akkor nem fog latszodni az illesztes. Hat akkor is latszodott miutan megcsiszoltuk es lefestettuk :D

2022. okt. 29. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1 réteg hézagolás, majd csiszolás. Ezután simító glett a hézagolt részeken és csiszolás. A csavarokat 2x

Ha ügyes voltál csak itt ott kell javítani.

Én most gletteltem-festettem ki a fémvázas házamat, szóval mindenhol kartonozva volt. Minden szaki megdicsérte, többen a festő számát is el akarták kérni :)) De mondtam ez volt az első és az utolsó.


kb 2,5 hetem ment rá, úgy, hogy csak egyedül csináltam + 2 napom a szakik utáni javításra. Én elsőre hülye voltam, és a végén akryloztam, és még festhettem azt is :)) Nem látszanak a toldások! Kivétel 2 helyen, viszont ott a vázszerkezettel van a probléma minimális törés van 1 helyen a falon és egy helyen a plafonon. Próbáltam eltüntetni de csak eltolni lehetett. Talán +2 rétegbe telibe glettel az adott falrészt és étkező-nappali plafont akkor eltűnne. De nekem annyit nem ér... meg amúgy is csak kb 16:00-16:20 között látszik minimálisan de csak egyetlen szögből. Szemből észrevehetetlen a fal :)

2022. okt. 29. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!