Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyibe kerül egy kis másfél...

Mennyibe kerül egy kis másfél szobás kis lakás teljes körű hangszigetelése?

Figyelt kérdés

Egy újszerű lakást tervezek venni, amelynek ugyan a hőszigetelése jó, mert az energiatanúsítványa CC, de a műszaki leírás szerint falak gyakorlatilag papírból vannak, így masszív áthallás várható. Tehát teljes körű hangszigetelés lesz szükséges.


Fontosnak tartom kiemelni, hogy az lenne a cél, hogy engemet, az én magánéletemet ne hallja a szomszéd, sem a lépcsőház, és nem azért akarok szigetelni, mert zavar a szomszéd.


Az elképzelésem a következő lenne:


- Bejárati ajtó hangszigetelése, hogy ne halljanak a lépcsőházban.

- Szomszéd lakással határos falak hangszigetelése, hogy a léghangok ne menjenek át.

- A padló lépéshang-szigetelését elsősorban vastag szőnyeggel oldanám meg. De ha megéri úsztatott padlót csinálni, akkor azt is bevállalom.


A lakás 37 nm-es, nagyjából négyzet alakú, a lakásokat elválasztó válaszfalak falak területét szintén kb. 30-40 nm-re saccolom.


Mennyibe kerül ez?

Nem feltétlenül pontos árra gondolnék, hanem saccra. Néhány százezer? Millió? Tízmillió?



2022. nov. 16. 12:30
 1/7 anonim ***** válasza:

ha a padlóra szőnyeget tervezel, azzal már sokat spóroltál, jó ötlet. Az ajtóra direktori kárpitot egy kárpirossal szintén jó ötlet.

A falak? Nos az obi-ban láttam olyan hangszigetelő szivacs táblákat, melyek kimondottan a lakás, illetve zenei stúdió hangszigetelésére gyártanak.

Mielőtt bármibe fogsz, ezeket nézd meg, akkor kiderül az ár(ha veszed a fáradtságot, és leméred a falaid területét) és egyáltalán tetszik-e. A hangszigetelést sk megcsinálhatod(én ezt tettem, igaz csak 12 nm-re kellett)


Nem reménytelen ha ezzel a szivaccsal csinálod. A többi(bármi is) alkalmatlan hangszigetelésre.

2022. nov. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A szivacs csakis visszhang csökkentésre jó!


Hangszigetelni nehéz, tömör anyagokkal lehet: beton, tömör tégla, gipszkarton és lépésálló kőzetgyapot.

2022. nov. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, valami komolyabbra gondoltam, rendes előtétfal, kőzet gyapottal kitöltve, előtte dupla gipszkarton, közte csillapító réteggel.
2022. nov. 16. 16:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Mit akarsz csinálni a lakásban?
2022. nov. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Normál hangerőn zenét hallgatni, tévét nézni, online meetingelni, magánéletemet élni...
2022. nov. 17. 09:14
 6/7 anonim ***** válasza:
Gipszkarton előtét fal, de nagyon gondosan tenni kell mindenhol a profilok alá alátét szivacsot és jól ki kell tömni közetgyapottal.
2022. nov. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha normális hangerőn csinálod, senkit nem fog zavarni.


Fejhallgató?

2022. nov. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!