Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért büdi a víz?

Miért büdi a víz?

Figyelt kérdés
A házban egy-két csapból, jellemzően amit kevesebbet használunk, kellemetlen szagú víz folyik megnyitás után egy darabig. Azt olvastam, hogy valami baktérium lehet ezért megemeltem a bojlerben a víz hőmérsékletét 56ról 65re, de nem múlt el.

#legionella #büdösvíz
2023. jan. 1. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
A vizet kell többször megengedni.A hőfokot meg vedd vissza 50 re,ha nem akarod gyakran vízkőteleniteni.
2023. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%
A vízmű spórol a hipóval.
2023. jan. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

2

Hiába fertőtleníti a vízmű megfelelően a vizet, ha utána a fogyasztónál hetekig pang a víz a csőben! Az kizárt, hogy nem veszi észre a vízmű, ha büdös vizet ad ki!

Ha csak egy darabig büdös megnyitás után, akkor a rendszerben lévő állott víz a probléma. Esetleg érdemes a belső vízhálózatot fertőtleníteni.

2023. jan. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De hogy tudok egy szakaszt fertőtleníteni?
2023. jan. 1. 22:42
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hipós vagy peroxidos oldattal. Nem vagyok vízszerelő, de le kell kötni a vízhálózatról, feltölteni a fertőtlenítőszerrel és állni hagyni. Használat előtt alaposan átmosni tiszta vízzel.
2023. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ha le tudnám külön kötni a problémás részt, lehet, hogy az is elég volna ha üresen hagynám egy darabig.
2023. jan. 1. 22:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Illetve, ha nagyon régi, elavult a csövezés, akkor kicserélni.
2023. jan. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem régi, 2014-es. És ez az ami főleg elgondolkoztat, hogy korábban, illetve máshol a családban ahol régebbi csövezés van, nem tapasztaltam ilyet. Ami pluszban van az én rendszeremen, az egy időszakos melegvíz keringetés, hogy a csap megnyitása után szinte rögtön legyen melegvíz. De nem gondolom, hogy ez okozná.
2023. jan. 2. 08:26
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Fűtsd fel a bojlert 65°C, ezután minden csapot 5 percig folyasd, de a kifolyt víznek min 60°C-osnak kell lennie. Ezzel a melegoldal letudva. Utána vissza állíthatod a bojlert a szokásos hőfokra.


A hideg oldalt biocide-al kéne, mert az nem káros az egészségre. Bár ennek is hypo szaga van, de hígítva megiszod nem lesz semmi bajod. Egy családi háznál sem nehéz kivitelezni a feltöltést, általában 25 bárral nyomjuk bele a rendszerbe a vegyszert és a végfonton folyatjuk a vizet. Végül minden kiállást megnyitunk kb 1 órára. A teljes munkafolyamat 2-4 órát vesz igénybe.


A pangó víz okozza a problémádat, gyakran megoldható a szag eltüntetése egyszerű folyatással. Így ezt javaslom neked is mielőtt kifizetsz kb 100000-et a fertőtlenítésre. Megnyitod az összes hideg víz csapodat, annyira, hogy még ne fröccsögjön ki a mosdókból, esetleg takard le, de min 50%-ra nyisd ki, mert kell a tömegáram. És úgy hagyod 2-3 órán keresztül (inkább 3)! És ne foglalkozz azzal, hogy ~730 ft/m3 a víz, mert max 2-3 m3 fog elfolyni, ami jóval olcsóbb mint 1 liter biocide!


Hogy ez ne forduljon elő, hetente sajnos folyatnod kell kb 5 percet a vizet a nem használt, vagy nagyon keveset használt csapoknál.

2023. jan. 2. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jan. 2. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!