Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Lehetséges hogy a kőzetgyapott...

Lehetséges hogy a kőzetgyapottòl viszketünk?

Figyelt kérdés

Felújítàst végeztünk a hàzon és àllmennyezet kialakítàst csinàltunk, ahol kőzetgyapot került felulre és utàna gipszkarton került rà. Csatolok egy képet. Ez még nyáron tortent, viszont ilyen október november óta erősen viszketunk, szedtünk már antibiotikumot mindenféle szereket gyógyszereket, kenőcsöt, semmi sem használt. Mutatom a képet:


[link]



2023. jan. 8. 15:54
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Aprò kiütések is vannak, de nem csak ott viszket ahol a kiütés megtalàlhatò, hanem sokszor olyan helyen is ahol nincs kiütés.
2023. jan. 8. 16:02
 2/11 anonim ***** válasza:
A gipszkartonon nem jön át a közetgyapot, meg elvileg párazáró fóliát is kellett tenni a profilvázra mielőtt felkerül a karton. Nálam is van ilyen szigetelés, minden szobában, de nincs ilyen gond. Lehet inkább a mosószerre vagyok allergiásak.
2023. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

huhú...ezt én is beszoptam... köhögtem veszettül, mindenem viszketett...nagy tévedés volt...muszáj

volt cserélni...beltérre, pláne mennyezetre nem való.

Még az a a sárga színű japán technikával gyártott sem.

2023. jan. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen ezek megvannak, csak furcsa hogy utàna jött elő elötte még sosem volt ilyen viszketésünk.. egyébként ez kőzetgyapot ugye? Egy vàllalkozò csinálta, azt mondta kőzet gyapotot rakott fel.
2023. jan. 8. 16:11
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as és honnan jöttél rà, hogy attól van? És milyen cserét oldottál meg? Nálunk csak viszketés van, köhögés nincs.. de a viszketés semmire nem múlik el, néha kevésbé viszket, de nem múlik el..
2023. jan. 8. 16:13
 6/11 anonim ***** válasza:
azt hittük, hogy a párazárás, meg ilyen-olyan fólia tömít..nálunk nem. Ha valaki erősebben csukta az ajtót, a tömített helyiségben vákum keletkezett, a levegő megtalálja az útját a légnyomás-különbség kiegyenlítésére. Megoldottuk, de amíg rá nem jöttünk, mi is a teendő, sokat szenvedtünk.
2023. jan. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hogy oldottàtok meg? Akkor lehetséges hogy ettől van? Mondjuk anyós is viszketett keményen és ő nem velünk lakik, néha eljött làtogatòba de kb ennyi volt..
2023. jan. 8. 16:16
 8/11 anonim ***** válasza:

hihetetlen, de a napsugárban láttam meg azt a milliónyi apró szálló megüvegesedett követ..sosem figyeltem a lakásba besütő napocska fényében..


Láttam olyant is hogy teljesen letapétázták a mennyezetet.


Javaslom olvass utána, miből is készül a kőzetgyapot-paplan(a régebbi gyártástechnológiára keress rá)


Az új lakásomban(régi,de felújított)csakis nikecel tábla, és purhab tömítést alkalmaztunk. Még a padlás is ezzel lett lefedve.

2023. jan. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Csak mert ugye anyòsnàl is kialakult és ő nem lakik velünk egyáltalán, ritkán is jött el akkor is csak pár órára. Papàmék laknak velünk ő szobajukban ugyanez van, mama nagyon viszket, papa az egyáltalán nem.. tanácstalanok vagyunk már mindent ki próbáltunk, most kezdünk gyanakodni a kőzet gyapotra..
2023. jan. 8. 16:25
 10/11 A kérdező kommentje:
Csak ugye anyòsnak nem lett volna szabad elkapnia ha kőzetgyapottòl van. Mert ő ritkàn volt a szobàban ha el is jött nappaliba voltunk, és ritkàn jött el... Tehàt őt a kőzetgyapot nem érinthette.
2023. jan. 8. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!