Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kétgenerációs családi házban...

Kétgenerációs családi házban lakom, enyém a felső szint, külön ház oldalában lépcsőházzal. Van értelme csak az én szintemet homlokzati hőszigetelni?

Figyelt kérdés
Az alsó tulajdonosnak nincs pénze, nem is akar ezzel foglalkozni. Ha csak az én szintem lesz szigetelve, annak van értelme? A ház le lenne festve 1 színre utána (fehér), szóval csak egy kicsit kiállna a szigetelés középen.
2023. jan. 9. 12:56
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Vagy jól, vagy sehogy. Ha ez miatt hőhidasak lesznek nálad az alsó v felső sarkok, akkor penész lesz. Ha lejebb szigetelsz, akkor esetleg nála lesz.
2023. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ő is akarja majd idővel, de nincs konszenzus az időponttal kapcsolatban, 3 éve halogatjuk.
2023. jan. 9. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:
57%
Neked a padlód felett közvetlenül a szomszédnak meg a plafon körül lesz penész.
2023. jan. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szomszédom is így szigetelt -egyelőre-, nála nem okozott semmi problémát, sőt az alsó lakás is melegebb lett, ezért a szülők még mindig halogatják.

Viszont a tetőszigetelést is megerősítették.

2023. jan. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jó, azt hozzáteszem, hogy jelenleg is van fent 5 cm szigetelés ebben a felállásban (csak a felső lakás), de szerettem volna egységes homlokzatot, hogy szép legyen kívülről az egész ház. Én ezt az 5 centit szeretném bővíteni. Penész nincs sehol, egyébként klímákkal fűtök, jól páramentesít, mondhatni száraz a levegő.
2023. jan. 9. 17:55
 6/7 anonim ***** válasza:

El nem tudom képzelni a sok hozzá-nem-értő miért kommentel. Méghogy a hőszigetelés miatt penész?!?

Ha semmi nem változik, és minden szokás, és minden szellőztetés ugyanúgy megy mint előtte, és ugyanannyi fokra fűtik a belső levegőt, akkor a külső homlokzati hőszigetelés hatására emelkedik a fal belső oldalán a felületi hőmérséklet. Ha korábban 21 fokos léghőmérséklethez 14 fokos falhőmérséklet tartozott, akkor most 17 fok lesz a fal. Azaz TÁVOLABB kerültünk a harmatponttól. Még kisebb lesz a valószínűsége a páralecsapódásnak! Mi a túró miatt penészedne???

A homlokzati hőszigetelés miatt éppen kevesebb a fal penészedésének az esélye!

2023. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, azt hozzáteszem hogy az alsó lakás csupa penész, a felső nem az.
2023. jan. 11. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!