Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha a gáz a lakásban van, de...

Ha a gáz a lakásban van, de nem azzal fűtök, milyen gázos fűtőtest beszerelése a legolcsóbb?

Figyelt kérdés

Villannyal fűtöttem eddig, gáz ffogyasztásom havi 5 köbméter (főzőlap), így szinte teljesen kidobtak a rezsicsökkentésből, a havi 210 kwh villany nekem semmire nem elég. Jelenleg havi 56ezer a villany átalányom..


Szerintem ez nevetséges :(


Szóval arra gondoltam, hogy jobban kihasználom a gázt, akár egy gázbojlerrel, akár egy konvektorral.


Nem ismerem az eszközöket, sem a kivitelezés folyamatát, sem semmit, a lehető legolcsóbb gázos kiegészítő fűtés érdekelne.


Tudnátok ötleteket adni? Kb. árakkal.


2023. jan. 23. 10:33
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%

Lakástól/háztól függ, nyilván a konvektor lehet a legolcsóbb.


A központi fűtés kialakítása egy modern kondenzáziós kazánnal (mást nem is lehet már beszerelni), radiátorokkal, az azért egy nagyságrenddel drágább, bár hosszabb távon megérheti.

2023. jan. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Első Gáz terv.kémény van?bélelni kell?nem tudom merre laksz de 2 milla induló...
2023. jan. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Van kémény, de használatban van egy kandallóval. Mi két milla? egy parapetes konvektor?


nem szeretnék teljes fűtés rendszert, van 4 fűtő klímám illetve egy kandallóm is, szimplán csak szeretnék egy konvektorral rásegíteni. De ha már gázterv, akkor már egy gázbojlert is betennék a villany mellé.

2023. jan. 23. 14:04
 4/40 anonim ***** válasza:
Gázterv.konvektor.gázbojler szerelő,anyag.Nagyságrendet írtam nem végösszeget.de ott körül lesz.ha van klimád miért erölködsz a gázzal.inkább napelem.
2023. jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

2 éve a gázterv 70ezer forint volt. Egy gázbojler 200ezer, egy konvektor 150. Ez eddig 420, legyen áremelkedés, az 500.


Tehát egy gázszerelő másfél millióért végez el egy fél napos munkát?

2023. jan. 23. 14:18
 6/40 anonim ***** válasza:
Jól kezdted 2 év.
2023. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Mégegyszer kérdezem, a gázszerelő másfél millióért dolgozik, vagy a 70ezres gázterv lett 700?


Te is szaki vagy, azért a legkisebb használatos egység a "milla"?

2023. jan. 23. 14:24
 8/40 A kérdező kommentje:

Megnéztem, a gázterv műszaki ellenőrzéssel együtt 150ezer forint.


Így 150+200+150 = 500.


1,5 millióért dolgozik egy délutánt egy gázszerelő?

2023. jan. 23. 14:26
 9/40 anonim ***** válasza:
Öt perce még 70 volt.nem vitatkozni akarok csak mondtam.és azért az nem egy délután.meg nem mindegy hogy Pistabácsi megheftöli vagy szakeber késziti.ja és eph nyilatkozat is kell.
2023. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Öt persze azt írtam, hogy két éve 70 volt. Most a kedvedért megnéztem az új árakat.


Ne haragudj, de te dobálóztál úgy összegekkel (2 milla), hogy halvány lila gőzöd nincs róla, bölcsebb lett volna csendben maradni.


Szerinted mennyi a reális munkadíj egy gázszerelőtől fél napra? másfél millió?

2023. jan. 23. 14:44
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!