Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mészfestéket milyen anyagra...

Mészfestéket milyen anyagra szabad vagy nem szabad felvinni?

Figyelt kérdés

Szimpatikusabb a mészfesték mint a diszperzites.

Fel fogunk újítani egy lakást ahol jelenleg régi tapéta van, az le lesz szedve de egyébként az elektromos vezetékek is cserélve lesznek, tehát lesz ott glett meg minden.

És párom szerint így tuti nem lesz nekünk jó a mészfesték.

Valaki segít aki ért hozzá, hogy mire kell oda figyelni? Milyen alapozóra vagy glettre mehet rá? Köszönöm



2023. febr. 2. 23:46
 1/7 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem kérdezz rá a festékboltban. Úgy tudom, hogy diszperzitre nem lehet felvinni.
2023. febr. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
mészfesték csak mészre vagy mészfestékre lehet kenni. Lakótérbe mészfestéket pedig nem tennék, a kalcium-hidroxid és kalcium-oxid erős lúg, mérgező.
2023. febr. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha újra lesz glettelve is arra fel lehet vinni a meszet.
2023. febr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

Évszázadokon keresztül meszelték a lakótereket belülről és kívülről is. Nem halt ki az emberiség.

Kérdező, hidd el, jobb, mint a diszperzit. Kevéssé hajlamos a penészedésre a meszelt fal, mint a műanyag alapú festékkel festett. A glettre felvihető.

2023. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Több gyártónak is van már olyan glettje, ami egyaránt használható mészfestékhez és diszperzithez.

Festékboltban segítenek, de a zsákok hátuljára is rá van írva.

Diszperzitre nem érdemes rákenni, mert nem tud rendesen összekötni, én festőként azt mondanám, hogy minden le kapar újra glettel és fest.

Ez a biztos, és így ténylegesen érvényesülni tud a mészfesték minden előnye.

2023. febr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Manota válasza:

A mész csak vakolt felületre, mészfestésre hordható fel.

Glettelni lehet alá, de csak meszes glettel (szűrt mész - gipsz, + lenolaj, de a zsíros hígító is jó (a szívóképességét csökkenti)).

A mészfestés lúgos kémhatású, minden más felületre felhordva egyrészt foltos lesz a kémiai kölcsönhatások miatt, másrészt nem tapad, pl. diszperzitre nem hordható fel, mert le lehet söpörni róla.

A meszet jól össze kell törni, megfelelően felhígítani, és megközelítőleg 1-2% zsíroshígító (vagy lenolaj, de abból kevesebb) kell bele.

Kizárólag kefével lehet festeni (nyeles meszelő is jó) teddyzni, permetezni, fújni nem szabad, mert le fog pattogni.

A 70-es években szakmunkás vizsgáztam, én még meszeltem.

Ha valaki kíváncsi az enyves festésre, azt is szívesen leírom.

A mész a legegészségesebb festés, a fal is tud szellőzni, sokkal nehezebben penészedik, ha nincs hőhíd egyáltalán nem

remélem tudtam segíteni!

2023. ápr. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Manota válasza:

Ja és jól meg kell szűrni, és hogy jobban takarjon budaiföld kell bele, ha nincs, akkor kevés cement, de csak annyi, hogy ne legyen szürke.

Emfixel szinezhető, a müa szinezők nem jók.

2023. ápr. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!