Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mennyire lehet megbízható a...

Mennyire lehet megbízható a "biztonsági" ajtó, ha nagyon könnyűnek tűnik, és egy darab, bicajzárhoz hasonló kulccsal nyílik?

Figyelt kérdés
Vettünk egy lakást, ahol cserélve lett a régi ajtó, de nem tudom, mennyire lehet jó ez az "új" ajtó, mert biztonsági ajtóhoz képest meglehetősen könnyű. Az előző helyen is biztonsági ajtónk volt, nem hi-sec, de nagyon hasonló, ahhoz képest ez sokkal könnyebb. Ahhoz 2 kulcs volt, mindkettő elég masszív. Ehhez az újhoz egy darab van, és hasonlít egy biciklizárhoz.

2023. márc. 1. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Semennyire.

Ezeket egy konzervnyitóval ki lehet nyitni.

2023. márc. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ehhez is két kulcs van, a másik annál, aki majd beugrik némi aranyért...


Azonnal cserélj zárat, sőt még egyet szereltess fel..

2023. márc. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, hogy egy kulcs van hozzá hogy egy zár van rajta, nem kettő (mint pl a hi-sec-eken).

Mindenesetre nekem se tűnik túl biztosnak.

2023. márc. 1. 15:47
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ajtó típusát kérdezd meg a volt tulajtól és akkor meg tudod nézni pontosan milyen az ajtó.

A súlya nem feltétlen számít, könnyű ajtó is lehet sokkal biztonságosabb, erősebb, mint egy nehéz.

a kérdés inkább az, hogy az ajtófélfába hogyan van rögzítve záráskor. Ha csak a zárnyelvnél fogja meg az ajtót a tok, akkor az vacak, akármilyen nehéz, egyszerűen tokkal együtt be lehet nyomni. Ha azzal az 1 zárral az ajtóból minden irányba acél tüske nyomódik a falba akkor az bizony jó ajtó.

Ahogy hiába van rajta 3 vagy 4 zár ha azok egyszerűen feltörhetőek és elég ha csak 1 van amit nem lehet könnyen kinyitni. A mi ajtónk nagyon jó, de csak 1 zár van rajta, felesleges több, aki azt az egyet ki tudja nyitni az ki tudja nyitni 2 zárral is. Ezért van mellé riasztónk is.

2023. márc. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szinte semennyire. A biztonsági ajtó esetében több dolgot figyelembe kellenen venni, de sok esetben elhaladunk efelett...

Mi is mikor rávettük magunkat, hogy kikéne cserélni felújítás keretein belül a bejárati ajtónkat (mindenféleképpen acél ajtót akartunk), több céget kerestem fel ajánlatkéréssel, személyesen, stb... Az ár sok esetben kecsegtető volt, viszont a minőség kb a legalja.... teljesen lemez szerkezet, szinte semmi tokmerevítés a szigetelésről nem is beszélve; a zárszerkezet meg nahh... . Kb egy hónap keresgélést követően bukkantam rá egy cégre, akik szintén biztonsági acél bejárati ajtókkal foglalkoznak a Tudor House Kft. Az első kérdésünk az volt, hogy hány kilós egy lakás bejárati ajtó és mennyire biztonságos? Közel 80-85 kg-t nyom egy lakás bejárati ajtó. Az eladó szépen elmagyarázta, hogy mit érdemes róla tudni, stb. Már közel 3 éve vettem meg tőlük és hibátlanul működik. Csak ajánlani tudunk őket, aki nem akar zsákba macskát venni.

jan. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!