Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi vízcső mennyire lehet...

Régi vízcső mennyire lehet strapabíró?

Figyelt kérdés
Próbáltunk belecsavarni egy új csapot, de ferdén áll meg a menetben és csöpög. Érzésre túl van húzva, de nem tudom, hogy erőltessem-e még vagy tekerjek rá sokkal több ilyen fehér szigetelőt, vagy hívják szerelőt.

2023. márc. 7. 21:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy képes egyenesen belekapatni a menetbe, akkor hívjál egy szakit, aki 20ezerért + kiszállás, becsavarja helyetted.
2023. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Kezd előről a munkát .
2023. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már háromszor nekikezdtem, de sehogy sem lesz jó. Most rá pihenek, de nem tudom, érdemes e próbálkozni holnap
2023. márc. 7. 22:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem túl strapabíró és ha párszor már félrekapattad soha nem lesz egyenes.

Ami marad, hogy menettömítővel jól körbetekered és talán nem fog csöpögni.

2023. márc. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Előfordul, hogy elbarmolják a menetet és akkor az életben nem lesz többet egyenes. Ez egy szivattyúnál 1-2 bar-nál a kertben még el is megy, de egy többszörös nyomásnál ivóvízhez, nem az igazi.


Nézzed meg a csapot belülről, meg van e sérülve a menet. Ha van másik bármilyen hasonló méretű idomod, akkor próbáld betekerni, egyenes lesz e. Ha igen, akkor csak a csapot kell cserélned.


Amúgy a vízcső lóg ki a falból, azaz acél amire menetet vágtak? Ebben az esetben tutira a réz idom menete ment szét.

Egyébként ritka, hogy a megvágott cső lóg ki a falból, inkább az is egy réz idom. Ebben az esetben az is sérülhetett és egyébként meg akkor nem a régi víz cső a kérdés.

Teflon szalagot hagyd, loctite 55 a jó. Ne spórolj vele.

De ha ferde, akkor hagyd a fenébe, az akkor sose lesz már jó.

Ha nagyon nem megy, hívj valakit aki ért hozzá. Nem bonyolult szakma, de kell a tapasztalat.


Annó én is így kezdtem. Sógorék megcsinálták a fagy csapot. Szivárgott. Befostunk és hívtunk vasárnap szakit aki 30e-t megcsinálta. Azóta kitanulgattam és én csinálom anyagárban.

2023. márc. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!