Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Házfelújításban vagyunk, a...

Házfelújításban vagyunk, a hálószobába padlószőnyeget szeretnék. A problémám az, hogy párom semmiképp nem szeretné kipakolni a szobát, hanem azt mondta, leteszi a felét, át a bútorokat, majd a másik felét. Ez így jó lesz? (szerintem nem)

Figyelt kérdés
2023. márc. 15. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
65%
Padlószőnyeget rohadt nehéz tisztán tartani, ha van gyerek, kisállat, bármi akkor nem ajánlott. Nekem is volt faltól falig, hiába nézett ki jól, a porszívózás kevés volt neki, fel nem lehetett szedni egy mosásra.
2023. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi.

Van gyerek, 13 éves már, nála is az van a szobajában.

Kutya is van, de természetesen kint az udvaron.

Én mondjuk jóban lennék a laminálttal is, de párom szerint (ő a ffi.) majd hideg lesz.

Nem tudom, 40 évem alatt éltem már laminált parkettásban is, sose fázott a lábam.

De a kérdésem az, hogy nem kellene teljesen kipakolni a szobát mint ilyen először a felét, majd át a bútorokat, és aztán a másik felét? Szerintem teljesen üres szobában kellene kiteríteni.

De lehet a piskótasütés ami nekem jobban megy. 😂

2023. márc. 15. 09:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

megoldható de nagyon nehéz padlószőnyeget egyenesre lerakni úgy, hogy teher van rajta.

Nem az a gond, hogy bent maradtak a bútorok, hanem hogy nem lehet mozdítani a szőnyeget ha rárakjátok a cuccokat és így nem biztos, hogy szépen ki lehet egyenesíteni faltól falig.

Azt beszéljétek meg, hogy ha bent maradnak a bútorok akkor mindet át kell emelni a padlószőnyeg gurigája fölött ami ott lesz 30-40cm vastagon legalább a szoba közepén keresztben. Utána meg nem tudjátok tolni, csak emelni tovább és vinni a másik oldalon, hogy ne gyűrjétek fel a szőnyeget. Lehet, hogy ezt nem is lehet megcsinálni a bútorokkal, mert túl nehezek vagy magasak - ezt ismeretlenül nem lehet tudni.

De megoldható ha úgy jobban szeretné. Mi festéshez nem szoktuk kipakolni a szobákat (kivéve ágyat és könnyebb cuccokat), csak középre toljuk és letakarjuk a bútorokat, mert egyszerűbb így nekünk. Más meg ettől kapna sikítófrászt, hogy mégis hogy lehet úgy festeni, hogy ott van a szoba közepén minden.

2023. márc. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen.

Festéshez én se pakolok ki, de a szőnyegnél tartok a gyűrődéstől.

2023. márc. 15. 09:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 Csak beszéljétek meg hogyan tudná megoldani ha bent maradnak a bútorok, hogy aztán ne abból legyen veszekedés, mert te nem tudod megemelni annyira amennyire szükséges lenne amikor megpróbáljátok ketten átemelni a bútorokat a padlószőnyeg gurigáján. Ha előre kitaláljátok hogy legyen megoldva vagy tud a párod szerezni segítséget akivel át tudják emelni a dolgokat, akkor meg lehet csinálni. Csak figyelni kell.
2023. márc. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

egyedül is meg lehet oldani a bútormozgatást. Ahogy a férjed szeretné, úgy szokták csinálni. Nincs értelme kipakolni, ráadásul ha jól rakja, akkor gyönyörű sima lesz úgy is, hogy átpakolja a már lerakottra.

Számtalan helyen így csinálják, csak nem kérdezik, hanem átpakolják. Persze vannak apró trükkök az átpakoláshoz (például ki kell üríteni a szekrényt, átpakolás után visszapakolni. Ügyes férj aranyat ér!)

2023. márc. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kikell pakolni és úgy lehet szépen leteríteni.

Még úgy oda kell figyelni nagyon hogy jó legyen.

2023. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
65%

Sose pakoltunk ki, csak átraktuk, és mindig jó lett, gyűrődés mentes.

Csak figyelni kell. Ha nincs leragasztva bármikor lehet gyűrődés, ha nincs mindenhol nehéz bútor.

A nem derékszög sarkok miatt mindig ráhagytam, és leterítés után vágtam le.

2023. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!