Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legolcsóbb megoldás...

Melyik a legolcsóbb megoldás egyszerű kerti placc létrehozására?

Figyelt kérdés

kb 3x3m kiülőt szeretnék, mindegy milyen aljzat, csak stabil legyen.

Gondoltam hogy letérkövezzük, de mindennel együtt elég drága, van betonkeverő, talán betonból kiönteni 10 centit a legolcsóbb?

Járdalapokat is néztem, de nemtudom mennyire tartós. Ötletek?


2023. márc. 21. 12:56
 1/5 hellsing71 ***** válasza:
Ha készítesz egy döngölt alapot, arra murvát, és esetleg bemosod homokkal is, elég stabil lesz, a székek és az asztal nem fognak felborulni, elsüllyedni. Az esővíz kifolyik belőle (ha rendesen szintezted) és nem kell fagykártól tartanod, mint a betonnál. Egy alacsony szegély megakadályozza a kavicsok széthordását. Ha meguntad, könnyű elbontani. Ha nem kell nagy terheléssel számolni, nem betonoznék.
2023. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod, abszolút igazad van, ez is egy nagyon jó megoldás. A cement, építőanyag ára kicsit sokkolt, murva egyébként is lesz hozatva más miatt.
2023. márc. 24. 11:13
 3/5 hellsing71 ***** válasza:
Örülök, hogy tetszik :) Ha számít, talán még természetközelibb is, mint a beton vagy a térkő.
2023. márc. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így van, eleve nagyon fás-füves (kicsit gazos) a kertem, és igyekszem is a lehető legtermészetesebben tartani, nem vagyok híve a steril pázsit + térkő csupasz kombinak.


Nemrég költöztünk, jó nagy telek, szeretnénk sok időt kint tölteni :) Csak egy "mesterséges" kiülőre van szükségünk, semmi másra. :)


Még kap egy ikea pergolát majd, annak kell 4 kis betontuskó, de ennyi, annak jó lesz a szárazbeton is.

2023. márc. 24. 11:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Ikeától jobb :) [link]
dec. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!