Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beltéri teli ajtót milyen...

Beltéri teli ajtót milyen irányban érdemes zománccal festeni? Fektetve lesz.De ha hosszában festem akkor félek ,hogy nem fog eloszlani rendesen,mert gyorsan száradnak az ecset vonások.Keresztben ,meg gondolom nm lesz szép.

Figyelt kérdés
Henger pedig nem ad sima felületet. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2023. márc. 29. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csakis hosszában. Annyira azért nem szárad gyorsan még a vizesbázisú zománc se, hogy ne lehessen eloszlatni.

Oldószeressel mindenesetre sokkal egyszerűbb ez a része, ha azzal sem megy, akkor vagy te vagy lassú, vagy túl kevés anyag van felhordva a felületre. Már csak azért, mert gondolom nem a napon, vagy egy 30 fokos szobában álltál neki.

2023. márc. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok,de mennyire higitsam ? Nem aqua. Mindig azt cseszem el ,hogy lejövök az ajtó feléig hosszában ,és utàna ,amikor az ajtó második felét kezdem akkor,ahol összehozom a már felkentel ,ott látszik az összedolgozás.
2023. márc. 29. 18:48
 3/9 anonim ***** válasza:

Ecsettel vizes akril bázisú festéket felhordani sík felületre szenvedés, és csúnya is lesz.

Január elején festettem át a beltéri ajtókat ezzel a festékkel: [link] és ilyen pici 10 centis szivacs teddy hengerrel: [link]


Az eredmény pedig: [link]

2023. márc. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A hengertől nem lesz full sima.A szivacstól rücskös lesz,a velurtól majdnem jó...de az is mintás lesz Egyszer már sikerült jó felületet csinálni,amiben nem találtam hibát,csak nem emlékszem ,hogy csináltam.
2023. márc. 29. 18:54
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Felhordod az anyagot, és csak a végén kell egyben lehúzni. Az ajtó tetejétől az aljáig, egyetlen hosszú mozdulattal. Ne próbáld meg kihúzni az álső és a felső részt külön külön.


Felviszed az egyik oldalra, eloszlatod kicsit, ugyanezt eljátszod a másik oldalon, majd kihúzod.



Tapasztalt alapján néha már túl hígak is a festékek, de ha mégis ugy erzed akkor szép lassan higítsd fel. Azért takarjon és ne follyon le az ecsetről meg az ajtóról az egész.

Oldószeres festéknél az is könnyítés, ha valamilyen szintetikus szálú ecsettel dolgozol.

2023. márc. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Vegyél spray-t, az egyenletes lesz.
2023. márc. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Vizes zománccal festettem ugyan nem ajtót de nagyobb fafelületeket, a szivacshenger nekem nagyon bejött.
2023. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én zömében szivacshengerrel festettem 3 teli ajtót kb. 3 éve. Még csak le se voltak szerelve, tehát nem volt fektetve az ajtó. Vízbázisú zománcfesték volt. Előtte pár kisebb bútort festettem gyakorlásként. Az volt az egyik trükk, hogy amikor felhordod, akkor szemcsésebbnek tűnik, de azt valójában száradás közben kiegyenesíti a festék. Ha frissen néztem, akkor majréztam eleinte, de másnapra szép sima lett.
2023. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, én is a 3-as által javasolt festékkel dolgoztam.
2023. ápr. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!