Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Fekete vagy króm zuhanytelep?

Fekete vagy króm zuhanytelep?

Figyelt kérdés
Tetszik a fekete, de úgy hallottam nagyon gyakran vízkőoldózni kell.. Aki feketét vett az megbánta?

2023. ápr. 2. 18:08
 1/9 Revolúcióbiológus ***** válasza:
73%

A vízkő a kisebb probléma az esztétikára vonatkozóan - a nagyobb, hogy a fekete szín csak bevonat, ha megkarcolódik vagy elkezd lekopni akkor sokkal hülyébben mutat, mint a krómon.


[link]


[link]

2023. ápr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon tetszik, de egyáltalán nem praktikus.
2023. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%
Személyes tapasztalat, mert mindkettő volt/van. Feketén jobban látszik a vízkő, de előbb utóbb megsérül a festék és elkezd kopni. A krómozott ugyanúgy vízkövesedik, anyósnál meg a króm is elkezdett lekopni (mofém). Szóval sztem vedd azt amelyik tetszik, előbb utóbb úgyis csere lesz a vége, ilyen a kapitalizmus.
2023. ápr. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt króm (Grohe Cube)3 év után eladtuk az ingatlant, de a csaptelepek mintha újak lettek volna.

Most fekete van, nagyon szeretjük (Wellis)

Mi használat után áttoroljük, így nincs nálunk vizkő. Szűrőket felévente ecetben tisztítjuk..

2023. ápr. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat

A kopásra nem is gondoltam :0 hát átgondolom ezt még

2023. ápr. 2. 19:46
 6/9 anonim ***** válasza:

Normális minőségi csaptelep színe nem változik meg, nem kopik meg!!! Általában 1,5-2x olyan nehezek mint az olcsó gagyik. A régi házban 22 éves grohe csaptelepeknek semmi bajuk nem volt, ezért az új házba is grohet vettem.

A fürdőbe nekem króm színűek a csapok, mert azt a felárat már nem voltam hajlandó kifizetni.

Viszont a konyhába fekete csap és fekete gránit mosogató van. a fekete mosogató hátránya, hogy mosogatás után egyből el kell mosni és szárazra törölni.

A króm csaptelepeken éppen úgy meglátszik a víz csepp nyoma mint a feketén, erre két megoldás van:

1: nagyon gyakran kell törölgetni

2: víz lágyító

Nekem utóbbi helye megvan, még az ára hiányzik.

Mosogató tálcából szintén oka van annak miért lehet venni ugyan olyan méretűt és formájút 50000-ért meg 120000-ért.

A mosogató tálcából ajánlani tudom az IKEA saját márkáját. Megvettem hozzá a IKEA mosogató csapot, is mert súlya alapján volt benne anyag rendesen és nincs vele probléma. Mosogatótálcára 25 év, csapra 10 év garit ad!

2023. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ebből a megfontolásból vettem az utolsó pillanatban inkább krómot. Mondjuk a vízkő nálam nem játszik, mert lágy víz van, de a fehér csaptelepet esztétikusabbnak tartottam, pontosabban a megszokottól eltérőnek, aztán láttam pár ilyen csapot, amit az első belinkelt. Hansgrohe valóban egy jó márka, mindenki elégedett vele. Színes Hansgrohe nem gondolnám, hogy így megkopik, mint a képen látható csaptelep, de azért kísérletezni nem akartam vele, ahhoz drága! :)
2023. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
85%
#7: a Hansgrohe nem Grohe, már két teljesen külön cég, az utóbbi minőséget gyárt, az előbbi pedig so-so.
2023. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk borzasztó kemény a víz, így a feketét élből elvetettük. A krómon is látszanak a vízcseppek, de kevésbé "világít" az ember arcába. Engem zavar, tudom, hogy a feketét napi 26-szor törlölgetném, a krómot sem bírom 1-2 napnál tovább nézni.

A vízlágyítónak nincs helye, pedig igény lenne. Át kéne húzni hozzá a bejövö vízvezetéket a fél házon, hogy betudjuk tenni a pincébe. Szóval nagyon trendi, nagyon tetszik a fekete, de majd akkor, ha takarítónő jár hozzánk minimum heti egyszer. :)

2023. ápr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!