Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Falazohabarcs porlik?

Falazohabarcs porlik?

Figyelt kérdés

Eloszor falazok keramia teglaval. Egy kis labfal egy reszet potlom ki b30-al. Nem nagy kockazat. Tegnap napkozben csinaltam. Gondoltam 1 25-os zsak eleg lesz de kb masfel sornyira volt eleg.

Az also sor rendben van, de a fel sornyit kezzel ki tudtam kapni, a habarcs pedig kezzel szetnyomhato, olyan allagura mint a homok.


Mi lehet a gond? Sok lett volna a viz vagy meg kotnie kell?


Az elso sor masszivnak tunik, marmint a tegla nem mozog. Bar be is van szoritva kisse.


Az ujabb zsakkal mar rendesen merni fogom a vizet, de kerdes, kiszedjem e az also sort es kezdjem elolrol vagy erdemes vele varni, hogy kosson. 24 ora talan 1-2 ora mulvalesz meg.



2023. ápr. 8. 09:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Még kötnie kell. Hígabbra kevered, akkor is megköt, de értelemszerűen több vizet kell kvázi "kidolgozzon magából", ezért lassabb a kötés. Lassul a kötés akkor is, ha a téglák is vizesek, a környezeti páratartalom magas, ha a hőmérséklet relatíve alacsony stb. de azzal nincs gond, hogyha lassabb a kötés, sőt ha a téglák nedvesek, és nem tudja gyorsan kirántani a vizet a kötőanyagból, akkor erősebb kötést kapsz.
2023. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Oksa akkor nem szedem ki az also sort.

Ami habarcsot lekapartam az szetnyomhato de kisse nedvesebbnek tunik.

Ennek ellenere akkor lehet majd kicsit bevizezem a teglalat is.


Koszi.

2023. ápr. 8. 09:48
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem ártasz vele! Leírásod alapján nem tudom pontosan, hogy mit csinálsz, de ha meglévő fal mellé falazol, akkor abba be kell kötni, ezt remélem tudod. Bekötni lehet véséssel vagy lehet akár vassal is, ha nem akarsz vésni.
2023. ápr. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, tudom a kotest. Mashol csinaltam ilyet csak ytonggal. Ott vestem. Itt beton vas lesz benyomva es agyazva a habarcsba.
2023. ápr. 8. 10:12
 5/5 anonim ***** válasza:

A falazó habarcs majdnem olyan kemény lesz mint a beton.

Ott más gond lesz, nem a víz mennyisége.

2023. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!