Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panelprogramról néhány kérdés?

Panelprogramról néhány kérdés?

Figyelt kérdés

Lakásvásárlás közben vagyok, a konyhában és a kisszobában már kicserélték az ablakokat, az erkélyes nagyszobában viszont nem. Az eladó azt mondta a ház pályázni akar panelprogramra (persze ki tudja mikor lesz ebből valami).

Az a kérdésem, hogy a panelprogramban kicserélik az ablakokat, erkélyajtókat is vagy csak szigetelik a házat? Ha kicserélik, akkor anyagilag hogy járnék jobban, ha magamnak csinálom vagy ha a panelprogramban csinálják? Mivel erkély van, ebben az esetben magát az erkélyt szigetelik vagy az erkély maradhat így és a szoba falát szigetelik?

Ezeket minden ház/lakás esetében lehet egyedileg módosítani, hogyan legyen? Én meg szeretném tartani az erkélyt, nem akarom beépíteni.



2023. ápr. 16. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Tudtommal nincs már panelprogram.


Olcsóbb ha a ház intézi a szigetelést.


A megállapodás része, hogy mit csinálnak meg.


Az erkélyt nem lehet beépíteni.


Ha falat szigetelnek, akkor a hőhíd miatt mindenhol kell.

2023. ápr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erkélyt nem lehet beépíteni? Szerintem már bőven több helyen van beépítve az erkély, mint ahol nem.
2023. ápr. 16. 12:40
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

#1 csak nem ez a neve, hogy panelprogram. Korábban sem ez volt a hivatalos elnevezése, csak így terjedt el, "iparosított technológiával épült lakóépületek energia-megtakarítást eredményező korszerűsítésének, felújításának támogatása" volt valójában.

2020-ig volt ez a pályázati lehetőség, aztán 2 évig volt a lakásfelújítási támogatás - már más feltételekkel.

Idén nincs ilyen program országosan, ellenben egyes önkormányzatok támogatják az energetikai korszerűsítéseket. Remélem hamarosan előjönnek egy újabb akcióval, mert a következő tél sem lesz könnyebb a mostaninál.

2023. ápr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező nincs már panelprogram. Vagy hülye a tulaj, vagy át akar b*@szni.


3. "Remélem hamarosan előjönnek egy újabb akcióval, mert a következő tél sem lesz könnyebb a mostaninál."


Pedig ez egy nagyon könnyű tél volt. Szinte nem is volt tél.

2023. ápr. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az erkélyt nem szokták beépíteni, mert egy oldalát leszámítva mindegyik a külvilággal van kapcsolatban.


Szerintem neked loggiad van. Igen, nem nagyon nem mindegy, hogy melyikről van szó.

2023. ápr. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat, valóban a szakszerű megnevezés nem erkély, hanem loggia. (csak azért használtam az erkély szót, mert ez van a köztudatban, mint ahogy a panelprogram is).

Tehát nagyon sok loggia be van építve, ahogy láttam a panelházakon.

2023. ápr. 16. 16:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy a társadhazba mi van felújítva, nit terveznek, mire van pénz, azt inkább a közös képviselőtöl kérdezd.
2023. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is a közös képviselővel való kapcsolatfelvételt ajánlom. Tőle kapsz használható útmuattást.
2023. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!