Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melléképületemre szeretnék...

Melléképületemre szeretnék ereszcsatornát felszerelni. A tartóvassal van gondom, hogyan kellene csinálni? Többi lent.

Figyelt kérdés

Van egy 25 nmes szerszámtárolóm/műhelyem. Tégla falazat, a teteje pala. Eddig az épület mögé simán lefolyt a víz a tetőről, most oda szeretnék ereszcsatornát felrakni... gyűjteném a vizet.

A lényege a kerdésnek:

A pala a falon túl van ahol 12-13 centit, van ahol csak 5 centit lóg túl. Nincsen homlokzati fa vagy bármi amire fel lehet rakni az átlagos eresztartó vasat. Marad a fal. Milyen megoldással lehet megoldani? Az átlagos eresztartó vas "szárát" kellene meghajlítanom és azt odacsavarozni a falhoz? Vagy esetleg van kifejezetten erre való valamilyen megoldás?

Leszögezem nem kell szépnek lennie, senki nem látja. A funkcióját töltse be. Az ereszcsatornánál is a funkció a lényeg, a legolcsóbb megoldás is jó. Gondolom az a bádoglemez.


Ha valaki csinált már hasonlót kérem adjon ötletet. Köszönöm



2023. máj. 2. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyet és felrakod dübellel.


[link]

2023. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a csatorna vas szárát meghajlítanám,a falba tipliket tennék,kampónkét 2 őt.Kis lejtést adva a csatornának.Ha veszed a kampókat,lehet hogy számozva vannak,mert lejtés már a hajlitsásnál megvan.
2023. máj. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönet! #1: ez lesz a megoldás!


Még egy kérdésem lenne a függő lefolyóba építendő vízlopóval kapcsolatban.

Az a függőleges ereszcsatorna teljes keresztmetszetét elzárja lefelé ha kihajtom vagy csak egy részét?

Mert szeretném a lehető legtöbb vizet kinyerni a "rendszerből" ha mar megcsinálom.

2023. máj. 2. 18:25
 4/6 anonim ***** válasza:
A palát alulról tartja a faszerkezet, a szarufák és a tetőlécek. A szarufákra szokták felerősíteni a csatornatartó vasat.
2023. máj. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szívesen lefotóznám neked, de esik az eső úgyhogy nem megyek ki.

Vascsövek tartják a palát, alatta fólia és osb lap van. Nincs szarufa, gerenda meg semmi, ez nem ház hanem "sufni/műhely".

2023. máj. 2. 20:21
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm még egyszer aki segíteni akart. Szuper lett, 1 éjszaka 300 liter vizet gyűjtöttem.

Egyelőre ideiglenes megoldásként egy hordóba. A hordó falát a tetejéhez közel kifúrtam, egy csatlakozót raktam be, rá egy slagot hogy ha tele van a hordó akkor ott folyjon ki a felesleges víz és ne zubogjon a hordó tetején minden irányba.

2023. máj. 14. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!