Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Melyik a legjobb festék?

Melyik a legjobb festék?

Figyelt kérdés
Egy kicsi szobát szeretnék átfesteni. Jelenleg piros színű. Bézs, krém színre gondoltam. Melyik festéket ajánlanátok és miért? Én a dulux bengáli ösvény színét néztem. 27nm2-t kéne lefesteni. Olyat is hallottam, hogy érdemes először fehérrel lekenni. Hogy érdemes csinálni?

2023. máj. 17. 11:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Azért érdemes fehér diszperzittel visszakenni, hogy:

1. Jobban takarjon a szín

2. A latex festékeken nem igazán lehet javítani a falhibákat



A Duluxal én kifejezetten szeretek dolgozni. Kényes az alapfelületre, az előkészítő munkákat tisztességesen el kell végezni, de egyébként tudja azt, ami a dobozàn van.

A Platinumot elbaxták, a Supralux szerintem sose volt jó.

Feljebb a Tikkurila van, de az ezekhez képest horror áron van.


Lényeg, hogy először a sarkokat kend ki ecsettel, majd utána henger egy etapban, lehetőleg falánként haladva. A lehető legtöbbet kell rámenni a hengerrel az ecsetelésre, mert meglátszik a struktúra kulonbsege. 9-11mm henger, nem kell a Dulux, drága.. Schüller tökéletes. Huzat ne legyen, mert foltos lehet, ha nem ugyanúgy szárad mindenhol.

14 nap múlva mosható, ez tapasztalat. Évek óta csak ezt használom mind munkában, mind otthon.

2023. máj. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak Duluxot használtam az eddigi lakásainkban. Sűrűbb, ezért nem csöpög, nagyon szépen fed, nem büdös (!!), És valóban mosható!
2023. máj. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bengáli ösvény 🤣🤣🤣
2023. máj. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!