Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kényesség az alábbiakra...

Kényesség az alábbiakra mennyire jellemző, vagy nem jellemző olaszokra, németekre, osztrákokra? Pl.: glettelés egyenessége, ill. némi egyenetlensége. Vagy hidegburkolatok (síkot nézve, mezőben) egyes elemeinek egymáshoz képesti "kiállása"? Stb.?

Figyelt kérdés

Hazánkban (úgy vettem észre, mások munkáit alaposabban szemrevételezve), hogy viszonylag szépen glettelnek, úgy-ahogy egyenesen burkolnak, de nem teljesen, nem száz százalékban pontosan/precízen.


Némely hidegburkolat (síkot, azaz a teljes felületet - oldalról - nézve, nem szemből) adott csempéi vagy kissé kiállnak, vagy beljebb vannak a mellettük levőkhöz képest.


Vagy bizonyos vakolás, ill. glettelés nem teljesen egyenes, némileg egyenetlen.


Nem égbekiáltó (azaz nem kontár szintű) hibák voltak ezek, de ami itt országunkban egyenes, az nem egészen egyenes - szinte sehol (Vas-tól Heves-ig).


Illetve nem is leszólni kívánom ezeket, véletlenül sem, hiszen ezen apróságok engem nem zavarnak - meglehet én sem csinálnám jobban, ha ezzel foglalkoznék - csupán arra kérdezek rá, hogy a poroszos "totális egyenességet/síkot" mely országok lakó várják el (többségében, nem egyesével mindenki, hanem a többség), VAGY épp - hazánkhoz hasonlóan - ők sem várják el e fenti háromból?


Ha pedig mindhárom államban sziklaszilárdan elvárják a szinte már gépi tökéletességet, akkor az ő szakmunkásaikkal hol/hogyan tudják megtanítani a teljes megrendíthetetlen egyenletességet?



2023. máj. 17. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

sehogy..minden szakma minősége emberfüggő...akinek van érzéke általában a fizikai munkához, az mindent szépen, igényesen old meg. Még akkor is ha először csinálja.

Ez nem csak glettelésre, hanem állattartásra, zöldségtermesztésre,stb..is igaz.

Van akinekaz autója állandóan koszos, ápolatlan a haja, a cipője, annak a munkája eredménye is olyan.


Mellettünk hatalmas építkezés, sok szakemberrel..nagyjából látom ki mire képes. A testbeszéd szerencsére árulkodó.

2023. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekem ezzel merőben ellentétes a megfigyelésem.
2023. máj. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ezzel:


"...az mindent szépen, igényesen old meg. Még akkor is ha először csinálja."


Ellentétes?


.


Vagy inkább ezzel:


"Akinekaz autója állandóan koszos, ápolatlan a haja, a cipője, annak a munkája eredménye is olyan."


Ellentétes a megfigyelésed?

2023. máj. 18. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!