Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Saunier duval sd 30 klo...

Saunier duval sd 30 klo gázkazánt, milyenre érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
Szeretném lecserélni a saunier duval sd 30 klo-as gázkazánomat olyan kazánra ami meleg vizet is ad. Sajnos vannak vele problémák, mert 60 fokos víznél ki be kapcsol, nem lehet használni. Ez a kazán még régi kéményes, és ha újabb kazánra cserélném gondolom sokba kerülne? Ezért arra gondoltam hogy lecserélném egy használt Vaillant vagy Junker kombicirkóra. Ez mennyire jó ötlet? Félő hogy mellé nyúlok, de az is lehet hogy a kazán teljesen üzemkész és még évekig elmegy. Ilyen csere megengedett?

2023. máj. 18. 23:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem egy 13 éves SD turbo kombi, melegvíz tárolós kazánom van, most lett szervizelve, aztán elromlott megint valami benne. Én inkább újra cserélem, mielőtt megint ráköltök, aztán 2 hónap múlva jön egy újabb probléma.
2023. máj. 19. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hivatalosan egy használtat nem kötnek be neked. Én nem is költenék rá, mert fogalmad sincsen eddig milyen gondjai voltak, miért cserélték le, van e időszakos rejtett hibája. A javítás meg borsos lehet.

Igaz, egy új drága lesz, de garis, és jó ideig hiba nélkül üzemelne.

2023. máj. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nincs az leirva sehol,hogy használtat nem kötnek be ,csak nem érdemes.
2023. máj. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
De le van.
2023. máj. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Uj kazánként csak olyan üzemelhető be ami megfelel a jelen előírásoknak.

Ezen kívül 3 opció van.

Kicserèlteted ugyan olyanra mint az eredeti, csak jóra. Itt nem jön ki, hogy másik a kazán.

Beüzemelteted egy gázossal, ha hajlandó. Persze rizikó a gázosé.

Beüzemeled te.

2023. máj. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!