Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Függőleges, csavaros, keskeny...

Függőleges, csavaros, keskeny fémlemez kerítésléc mennyire életképes?

Figyelt kérdés

Olyanra gondolok, amit egy az egyben fel lehet tenni korábbi fém keretre csavarozott fakerítés kb. 90 cm magas 10 cm széles fa elmeinek helyére.


Alul és középtájt van a fém keret és a csavarozás, tehát a mostani fa elem fent túllóg 20-25 cm mértékben.


Utcafronti kerítés lakóházhoz, járda mellé.


Mintaképp ennél a cégnél találtam egy típust:

[link]

("METALART TOP" típus, VERTICAL függőleges elhelyezéshez ívelt vágással változat, fautánzat)


A legtöbb ilyen fém lemez elemekből álló kerítés vízszintes és sínbe van rögzítve. A függőleges fajták ritkábbak. Olyan ami függőleges és direktben csavarral rögzíthető pedig még ritkább.


Ezért kezdtem gyanakodni, hogy talán valamiért nem jók az ilyenek...


Ennél jobban nem tudom körbeírni, kérlek nézzétek meg a típust, amit linkeltem és rögtön érthető lesz, hogy mit kérdezek.


A legnagyobb félelmem az, hogy mivel ezek 0.4-0.5 mm vastag anyagok ezért éles lesz a széle (vág), meghajlik, csúnya stb.


A csavaros fajta különösen kritikus, mert nincs úgy visszahajtva, mint a sínes fajták (tehát gyengébb, minden oldalon van éles stb.).



2023. máj. 25. 11:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Alapvetően majdnem minden ilyen kerítés kivitelezhető függőleges és vízszintes irányba egyaránt.

A sines megoldás gyakorlatilag csak egy klipsz, amivel csavarozás nélkül rögzíthető a léc.


Talán azért gyakoribb a vízszintes, mert alapvetően ez nem egy olcsó mulatság, és jelentősen gazdaságosabb, mint függőlegesen kivitelezni ugyanezt.


Amennyiben a jelenlegi vas szerkezetre mégsem lehetne felrakni a megfelelő rögzítő elemeket, úgy gondolom, hogy beheggeszteni új zártszelvényeket a régiek helyére, a lécek és rögzítő elemek árához képest, már nem lenne egy nagy tétel. Ezeknek a széle általában vissza van hajtva egyébként, szóval nagyon erőlködni kell, hogy meg tudd vágni magad vele.

Én csavarosat már csak a sérülékenység miatt se választanék. Megcsúszik a csavar, és a bevonatnak annyi. Onnantól meg hiába a 25 év garancia.

2023. máj. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!