Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Megakadályozhatja a bútor...

Megakadályozhatja a bútor mögötti barna folt kialakulását, ha kicsit kijjebb húzzuk?

Figyelt kérdés

a sarokban egy ilyesmi bútor volt:


[link]


felül egy rövid csíkban látszott már, hogy egy kis barna folt megy felfele. Elhúzáskor ezt láttuk:


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] itt látszik is az a felfele futó barna folt, ami indikálta ezt az egész elhúzás-sztorit

[link]


ott alul megy két cső, a fűtéshez. Barna, kb másfél centis csövek vannak. Fontos, hogy a keleti oldalon levő fal egy kb 3 cm vastag hungarocell, szigetelés végett, 20 éves kb. Továbbá kb 3 éve lett ablak cserélve, bár gyakran ki van nyitva ez az új is, a régi ilyen 60 éves lehetett, és volt hogy "húzott" a hideg, tehát nem volt légmentesen zárt.

Szaga nem volt, elhúzás után sem vettük észre, max 3 centiről szagolva volt esetleg másfajta szaga, de az is nagyon enyhén. A falak túloldalán nincs semmi extra, simán a kert. Maga a fal vastagsága nem tudom mennyi lehet, szerintem 20 cm.

Nézte 2 festő is, egyik sem mondta hogy penész, de közrejátszik hogy északi oldalra néz a fal (???). Természetesen le lett festve, másodjára is egy drágább festékkel, elvileg penészgátló, de ezt már nem tudom, nem voltam akkor ott.

Mondták, hogy ha több rés marad ott, akkor nem fog előjönni a folt (2 centi volt talán, nem tudom már, de valóban nem túl sok).


most itt egy másik kép:


[link]


itt látszik, hogy két irányba lehet húzni: OLDALRA és BEFELÉ. A "befelé"-vel nincs gond, de az "oldalra" gond van, mert mondjuk a képen nem derül ki, de van ott ágy is, meg híd felül stb. tehát helyhiány alakul ki. Namost, úgy gondolom ha "befelé" húznánk, akkor nagyobb felület szabadulna fel, és ez már elég lenne hogy ne alakuljon ki a barna folt ismét, és "oldalra" nem mozdulna. Szerintetek jól gondolom?


2023. jún. 19. 00:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb probléma a belső szigetelés.
2023. jún. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tömör az alsó rész a búrotnak. Nem tud áramolni mögötte a levegő. Úgyhogy biztosan segít a kijjelbb húzás. De ott valami más probléma is van ami miatt párás, nedves a fal.
2023. jún. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Paralecsapodas huhod van.


A szekreny huzogatasa nem segit.

2023. jún. 22. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
és azt hogy lehet megakadályozni?
2023. jún. 22. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!