Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Kell-e nekem statikus?

Kell-e nekem statikus?

Figyelt kérdés
Egy 4 lakasos tarsashaz tetoteret szeretnem beepiteni . A födém most kohosalak . Le szeretnem betonozni. Es ehez kell-e nekem statikussal beszelnem ? Hogy felmerje?

#statikus #beton #Kohosalak
2023. jún. 23. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem ártana! Keresd meg a Szakiellenőrt!
2023. jún. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A kohósalak betontálcákban van valószínűleg, érdemes lenne ránéznie, el fogja-e bírni a beton súlyát.
2023. jún. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nálam is betontálcás salakos födém van. Rajta egy vékonyka beton.

Ez a salakos cucc össze tud nyomódni. A konyhában (alatta szuterén van és ott is ilyen födém van) több helyen elkezdrek süllyedni a járólapok. Fel kell majd vernünk egyszer az egészet és normálisan megcsinálni. Majd ha lesz hozzá kedvünk (forinban :D) Vagyis csak úgy önmagáról összeesik ez a salak. Nem is kell rá nagy terhelés.

Viszont ha betongerendás a födém, akkor lehet hogy azokra terhelve egy monolit födém jól működne. Na ehhez kell egy _hozzáértő_ szakember aki memondja a tuti, hogy hova, mi, mekkora, hogyan mehet.

2023. jún. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat !
2023. jún. 23. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!