Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az acélból készült fűtési...

Az acélból készült fűtési csövek hány évet bírnak ki?

Figyelt kérdés
Vettem egy igen jó állapotban lévő 45 éve épült kertes házat, minimális felújítással rendbe lehet hozni. Egyedül abban nem tudok dönteni, hogy a fűtéssel mit csináljak. Ugyanis a visszatérő csövek a padozat, ill. a köves helységek burkolata alatt futnak. Ezeket sajnálnám felbontani, de egy esetleges csőtöréstől meg félek! (pénzem meg erősen megcsappant)

2023. jún. 26. 14:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Ráérsz akkor,ha majd fogy a víz a rendszerből...

Ismerősőm így járt,nálam még semelyik cső sincs eldugva..

Mindkettőnknek a 80-as években készült a központi

2023. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%

Ha nincs benne menetes toldás a föld alatt, akkor kb örök élet. megkockáztatom, ha most lecserélnéd, kb ugyanaddigra pukkanna el az új, ameddig a régi bírta volna.

Töltsd fel hidegen, es figyeld hogy tartja-e a nyomást.

2023. jún. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Maga az acél cső nem szokott problémás lenni, de a toldások, illesztések viszont igen. Nem csak a menetes csatlakozókkal lehet probléma (bár tény hogy az a legjellemzőbb), a hegesztés is tud problémás lenni, ha nem szakszerűen lett kivitelezve. És ez sajnos elég gyakori.
2023. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:

Akkor van gond ha vizet kap. Pl zuhany kain mellett alatt megy a cső vagy fürdőkád mögött. Szükeimnél volt fürdő felújítás fűtéskorszerűsítés. Én vertem szét a zuhany részt és én vettem ki a kádat is

Mindkettő mögött szétvolt rohadva a cső. Majd szóltam szüleimnek véletlen se piszkálják. Nem bírták ki el is kezdett folyni a cső. Csupa rzsda volt. Engedhette le az egész rendszert. Mindegy egyébként is le kellett volna. Kb 2x 1.2 m csövet kivágtak a szerelők és újra cseréltèk. Lekentem bitugéllel mert újra be lettek építve. Szóval ha vizesedhet valahol azt jobb megnézni

2023. jún. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A házgyári panelházakban acélcsövekkel van kiépítve a fűtés


Azokata házakata 60-as évektől építették


És egészen biztos lehestz benne hogy a nagy többségében még az eredeti csövek vannak


Tehát elég sokáig

A horganyzott acélcső sokat kibír, főleg ha nem engeded le nyárona vízet a rendszerből

2023. jún. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Oké, de a panel házakat többé-kevésbé szakemberek építették. Egy régi családi ház esetén sokkal cifrább maszek megoldásokkal is lehet találkozni néha.

2023. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

#6: régen sokkal több szakember volt, a központi fűtést nem igazán batkácsolta magának senki, ha 40 évet kibírt, akkor az jól meg van csinálva.

Tenyleg a vizesedésre kell figyelni, mert az megeszi a vasat, pláne ha betonban/cementben van

2023. jún. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!