Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Milyen festéket érdemes venni...

Milyen festéket érdemes venni a szoba kifestésére?

Figyelt kérdés

Nem ismerem a szempontokat miszerint érdemes festéket vásárolni.

Illetve érdekelne hogy milyen kiszerelést kéne venni, mekkora felületre elég a festék.



2023. júl. 5. 02:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Minden kérdésedre választ kapsz egy festékboltban.

Ez így elég tág fogalom, amit írsz...azért nem ilyen egyszerű.


Ha régi a glettelés, esetleg vissza szedi a festék a glettet akkor érdemes egy festőt is hívni... vagy ezt megelőzően kikérni a véleményét helyszínen.


Mérd le a szoba/szobák négyzetméterét és a többit megoldják bennt a boltban. (Szín, M2)


Ami fontos: vályog vagy tégla építmény


és hogy ne olcsó tescós festéket vegyél.


Javaslom a PoliFarbe platinum termékcsaládot, ezzel még egy amatőr festése is látványos lesz 😁 és a Héra termékeit, ha az épület engedi (vályogházra nem ajánlott a PoliFarbe Platinum, arra vannak külön légáteresztős festékek)

2023. júl. 5. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyon jó az a festék amit 1-es javasolt, én viszont a Héra festékcsaládot javaslom, az jó is meg magyar is.

A linken olvashatod a festék jellemzőit, ez a fehér változata, ezt akár saját magad is színezheted külön vásárolt színezővel:

[link]

Itt meg megtalálod a színpalettáját ami eleve készen vásárolható:

[link]

A Hérának is van Prémium terméke:

[link]

Nálunk eddig jól bevált a Héra. Legutóbb a Polifarbe egyik festékét használtuk szürke színben az egyik szobában, az is nagyon jó, csak a Hérával ellentétben azt nem lehet "ráfesteni". A Héránál ha többször visszanézve a falat, még félig nedvesen újra festettük mert esetleg foltosnak vagy kevésbé szépnek látszott egy részen, akkor száradás után még a kék sem volt utána foltos. A PoliFarbe esetében viszont így egy szép nagy sötét foltunk lett azon a helyen. Azt úgy kell festened - nem nehéz - hogy még nedvesen tényleg rendesen le legyen vele festve a fal mindenhol, akkor száradás után nagyon szép lesz. Csak én nem ismertem a festéket korábban, amúgy máshol tökéletes eredményt adott.

Alapvetően le kell tisztítani a falat, ne legyen koszos, poros. Festőfóliát tegyél a földre, bútorokra, ha nem viszed ki és amit lehet azt festőszalaggal ragassz körbe! Ez hosszú idő, néha több, mint ameddig a festés tart, de megéri, mert nem kell utána mindenhonnan a festéket tisztogatni. Ajánlom a ragasztócsíkos takarófóliát, volt amikor az Aldiban vettem, most ott nem láttam a héten (én is most fogok festeni). Ennél a festőszalaghoz eleve hozzá van applikálva a fólia és többféle szélességben lehet vásárolni. Van aminél csak 50cm-es a fólia csík, ezt szoktam ajtóra, radiátorra használni, hogy eltakarja, vagy a fal egyik szélére ahol elég ennyi. Meg van olyan változata amihez több méternyi fólia van. Csal leragasztom a parketta szélére és a fólia kibontva utána befedi a szobát. Nem olcsó, de tényleg megéri használni.

[link]

Én festőhengert szoktam használni, a sarkokhoz, szegélyekhez meg a radiátor mögötti részhez különböző vékony ecseteket mellé. Általában 2 réteg elég szép eredményt hoz és ezzel a kétféle festékkel sikerült a korábbi sötét falat is másféle színre átfesteni.

Ha kezdő vagy akkor javaslom, hogy kész, színes festéket vegyél, ne magad keverd.

A mennyezetet lehet létráról is festeni, akkor tuti jó lesz, de egyszerűbb hosszú nyelet venni vagy csinálni a festőhengerhez és úgy a földről csinálni. Volt amikor egy sima partvisnyélhez ragasztottam szigetelőszalaggal a hengert és az is jól működött.

2023. júl. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a részletes információkat!
2023. júl. 5. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!