Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Álmennyezetbe hogy tudok...

Álmennyezetbe hogy tudok csepphintát rögzíteni?

Figyelt kérdés

Felújításkor álmennyezetet csináltattunk. A lányomnak volt régebben egy csepphintája és szeretne megint. Nem tudom, a tartóvasba bele lehet vajon tenni? A plafonba ugye ilyen "kinyílós" csavarral volt, de szerintem a vasnál nem működne, nem?

(nézzétek el, ha hülyeséget írtam, nem egy nagy barkácsmester anyuka vagyok )


2023. júl. 5. 15:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem neeeeee!

Férjemet meg fogom kérdezni ha hazaér, mert ő foglalkozik gipszkartonnal, de laikusként úgy gondolom azt nem arra találták ki,hogy egy ponton ekkora terhelés érje.

2023. júl. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ajtókeretre tedd. Mi is oda tettük.
2023. júl. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%

A sima profil nem fogja megbírni, ehhez erősített profilt kellett volna arra a helyre betenni, ahova a hintát szeretnétek.


Esetleg ha nincs túl magasan a tartószerkezet az álmennyezet felett, akkor úgy lehet megoldani, hogy egy szerelőnyílást vágtok (vagyis inkább szakember vág) az álmennyezeten, felrögzíti a hintát a födémhez (már ha a födém monolit vasbeton és nem porotherm vagy E gerendás) és utána valami szép élképzést csinál az álmennyezet nyílásának, amin keresztül jön a hinta. De így lesz egy lyuk az álmennyezeten....

2023. júl. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%
2es vagyok. Fúrsz egy lyukat,és amit veszel hozzá kampót,annak a vége facsavaros. Csak be kell tekerni jó szorosan
2023. júl. 5. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érti a #4, hogy az ajtókeretbe. Úgy lehet. Mondjuk az ajtó szélességétől és a hinta méretétől is függ.
2023. júl. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
az ajtóba semmiképp sem akarom. nincs 10cm a rendes meg az ál közt, igazából azért van fent, mert így könnyebb volt a villanyvezetéket cserélni. Panel amúgy
2023. júl. 5. 19:19
 7/14 anonim ***** válasza:

2es 4 es vagyok. Nekünk is panel :)

A gyerekszoba ajtókeretére van felfúrva.

Igen,nehezebb így közlekedni,de az biztosan tartja. Egy 7 éves autista kislány kapta,aki imád forogni :)

2023. júl. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Ehhez hasonló biztonsági kampónk van,hogy le ne csússzon a hinta róla. De a miénk még spirálosabb.

2023. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
most vettünk új ajtókat, 130ért darabját, azt biztosan nem fogom megfúrni. akkor inkább nem lesz hinta...
2023. júl. 5. 19:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Aha. Nekünk is van ajtó,de sosincs szinte bezárva. Mindig ki van tárva teljesen, olyan, mintha nem is lenne.
2023. júl. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!