Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Amennyiben klímát szeretnék...

Amennyiben klímát szeretnék beszereltetni, magát a készülélket is attól a szakembertől kell megvásárolni, aki a beépítést végzi?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam történt valamilyen szigorítás a klímák beszerlésével kapcsolatosan, csak pontosan nem kerek, hogy ez hogyan is működik.

2023. júl. 16. 23:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy kiveszi meg az mindegy elvileg. A beszereléshez kell hivatalosan végzetség mert a gépben lévő gázok lehetnek sulyósan környezetkárositok, robbanás veszélyesek, mérgezök. A gyakorlatban a szerelők nem szeretik ha máshonnan veszik a gépet mert azon is van hasznúk.
2023. júl. 17. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
#1 Plussz ilyen esetben garanciális javítás esetén egymásra mutogat a gyártó és a szerelő, hogy kinek a hibájából történt a meghibásodás.
2023. júl. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
62%
csak szerelőtől tudott venni, mert raknak rá hasznot. Olyan klímás nem nagyon van aki hozott klímát fog neked beépíteni.
2023. júl. 17. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Megveszed a klímát, lehetőleg olyat aminek van hivatalos márka képviselete.

Az adott márkának megkeresed a weboldalukon a szerelőket és elkezded őket hívogatni.

Ha a márkával szerződött szerelő üzemeli be, nagyon nem lehet mellé nyúlni. A kötelező karbantartásokhoz is ajánlott márka specifikus szerelőt hívni, ha az aki felrakta sosem érne oda.

Ebben az esetben nincs egymásra mutogatás! Ha a klíma elromlik úgy is a márka képviseleten keresztül zajlik a folyamat, garis javításnál. Ők meg kiküldenek valakit.

pl: [link]

[link]

2023. júl. 17. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
#3 Dehogy nem. Megmondtam neki vagy azt rakod fel amit én veszek vagy nálam nem fogsz klímàt szerelni. Szezonon kívül csináltattam amikor kevés a munkjuk. Erősködött hogy hozza. Mondtam ne hozza. De hát csak az a jó amit ő hoz. Akkor itt nem szerelsz semmit. Mindjárt váltott azt mondta barmit felrak amit veszek. Pont a munkadíjat spóroltam meg így. Minőégben teesítményben azonos klímát vette. És nem gagyit.
2023. júl. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nyugodtan megveheted te, csak utána nehezebb szerelőt találni hozzá.

Érdemes megnézned neked is a kínálatot, akár ki is választhatod amit szeretnél, de közben próbálj meg szerelőt szerezni! Ha kiderül, hogy csak olyan szerelő tud most elvállalni klíma beszerelést aki maga szerei azt a márkát beszerezni amit ismer, a többieknek most nincs szabad idejük, akkor inkább vedd a szerelőn keresztül! Ha ráérsz később klímát berakatni vagy találsz olyan szerelőt akinek mindegy, akkor meg vedd meg te!

Vagyis két oldalról nézd meg a lehetőségeidet!

2023. júl. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Whirpoolt akart hozni 5 éve 185 ert. 50 rakta volna fel. Elektroluxot vettem ugyanolyat 135 ért.
2023. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A legegyszerübb ha kikeresed a tipust hogy mit szeretnél és megmondod a szerelőnek hogy azt vegye meg. Valoszinű igy a legegyszerübb mindenkinek.
2023. júl. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem kötelező tőle venni, de sokszor olcsóbbra jön ki, ha vele szereltetsz adott típust.

Én az elsőt magam vettem, a másodikat ők hozták, és olcsóbb volt egy 10-essel a vége, mert kesvezménnyel kapja. Harmadik ugyanígy.


De pl a 4. klímát tőlük akartam venni, viszont nem tudták beszerezni, raktáron nem volt.

Végül én vettem akciósan egy cégtől, és felrakták.


Ha normális a szerelő, nem probléma ha te veszed meg, de nem mindig érdemes.

2023. júl. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik nagyon erőlteti a saját beszerzést, lehet, hogy egy kevésbé jó, kifutó darabtól akár megszabadulni.
2023. júl. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!