Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A vízvezeték falikorong...

A vízvezeték falikorong sikját hova kell állítani?

Figyelt kérdés

Fürdőszoba felújítás elott állunk. A vizet ötrétegű csővel vezetjük roppantós csatlakozókkal. Pár dolgot szeretnék megkerdezni előtte.

1. A falikorong sikja az új csempével legyen egy síkban, vagy alatta fél centivel legyen?

2. Az ötrétegű szigetelt csövet hogy kell rögzíteni a falban vakolas előtt? Gipszel, mint az elektromos vezetéket?

3. A kádnál lévő falikorongokat mivel lehet rogziteni, érdemes szerelő sínt venni a távolság miatt?


Tudnatok képet vagy linkeket kuldeni, hogy miket használtok szereléskor?


Előre is köszönöm!



2023. júl. 19. 17:49
 1/6 A kérdező kommentje:
Az ötrétegű cső szereléséhez megvan minden eszközünk, csak belső csőhajlító spiral nincsen egy boltban sem. Lehet valamivel helyettesíteni?
2023. júl. 19. 17:51
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Mivel a leendő csempe síkját szinte lehetetlen pontosan megmondani, a vakolat síkjávan megegyezően, vagy egy kicsit kijjebb raknám. Utána még lehet a különböző hosszabbítókkal játszani. Jobb megoldás, mintha a végén véletlenül a csap rózsája nem érne be a csempéig.

Van, aki gipszeli, van aki csak szeggel fixálja aztán vakolat. A gipsznél viszont a vízszigetelesre figyelni kell, mert ha az megszívja magát ne adj isten vízzel, úgy bedagad, hogy egy az egyben leroppantja a falról a csempét.

2023. júl. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Roppantós? Falba? Nem szabad, csak press-t.

Az a jó, ha a csempe síkjában marad a falikorong, de ha kicsit beljebb van se lesz semmi baj. Kiljebb ne álljon mert akkor csúnyább lehet, ha nem takarja el a takaró elem rendesen.


Gipszel berögzíted pontonként, meg az idomoknál akár. Én a fürdőt újítom épp. A napokban csináltam. Pár helyen hilti szalaggal is berögzítettem a csöveket, hogy ne mozogjanak. Utána gipszeltem.

Végül flex ragasztóval töltöttem ki, ahol nagyobb hely volt, ott ytongot is tettem bele. Majd erre megy a vakolat.


Ha a kádnál lévő fali korongra gondolsz, mint fali csapra, akkor arra vegyél szerelt fali korongot.



Annó amikor én is belekezdtem az ötrétegűzésbe, vettem hajlító rugót. Volt amelyik méretet alig bírtam beszerezni. Tudod mit? Talán 1x használtam. Semmi szükség nem volt rá. Elég a józan paraszti ész. Annyira hajlítsad meg amennyire az ész diktálja. Ha gondolod, fogj 1 darabot és kezd el hajlítani és kitapasztalod, hogy mikortól gáz, látszik rajta. De tényleg csak gondolkodni kell kicsit és érezni fogod.

2023. júl. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elírtam,press gépes csatlakozásra gondoltam, nem roppantósra...


Köszi a tanácsokat, megy a pacsi

2023. júl. 19. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:

én 5mm a csempe síkja alatt rögzítem, és két komponensű unevezett folyékony dübelt fecskendezek be (ami kb 10perc alatt megköt masszívan). A beállításhoz spéci vízmértékes falikorong beállítót használok,mely így pontosan 155mm távolságot tartja,és pontosan merőlegesen és párhuzamosan tartja a 2 vízkiállást.

[link]

2023. júl. 21. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2023. júl. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!