Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Feketén kötötték be a gázkazán...

Feketén kötötték be a gázkazánomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Külföldön lakom, és megbíztam egy gázszerelőt, hogy cserélje le a régi kazánomat.

Kértem, hogy mindent szabályosan, számlával csináljon.

Kicserélték a kazánt, de a lepecsételt jótállási jegyen kívűl semmit nem adott, azt mondta, hogy majd küldi a dokumentumokat, de semmit nem küldött, facebookon letiltott, telefonja ki van kapcsolva.

Szerintem feketén kötötték be, bár a készülék működik, de nincsenek meg a papírok, engedélyek.

Ilyenkor mi a teendő?



2023. júl. 24. 20:32
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
A lakás Magyarországon van, én külföldön lakom, ezért nem tudtam ellenőrizni a munkásokat.
2023. júl. 27. 12:27
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem lesz bírság. A kéményseprők lezárják a kéményedet, értesítik a gázszolgáltatót és kizárnak a gázszolgáltatásból. Kezdheted elejétől a procedúrát, addig nincs se fűtése se melegvized.
2023. júl. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Ha szabályosan kötötték be, de nincs lepapírozva, akkor ez a procedúra hogy néz ki, mennyi ideig tart?
2023. júl. 28. 14:45
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

2 héttől 2 hónapig is eltarthat. Tőled függ, meg attól milyen ügyesen találsz mestereket, hiába nem kell szerelni semmit se.

1. gázterv

2. gázterv engedélyezése az elosztónál

3. Érintésvédelmi jegyzőkönyv készíttetése villanyszerelővel, olyannak akinek erre van jogosultsága

3. kivitelező (regisztrált gázszerelő), aki papíron úgy szereli be a kazánt, ahogy a terven van, és ezt átadja a szolgáltatónak és a kéményseprőknek, akik aláírják hogy minden ok

4. ha ezek megvannak akkor kérni kell a gázóra visszaszerelését az elosztótól


Azt, hogy ez pikk pakk megy neked, vagy várni kell a szerlőre nem tudhatom.

2023. júl. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14 es,a szolgáltató csak a mérő óra a le,és a vissza szerelésben érdekelt.Minden más a tervező kezében van.Nézzed meg az új jogszabályt,(ami már legalább 7 éve van érvényben )

Mivel ez a kazán már működő képes,a kéményseprő műszeresen megvizsgálja a kazánt,kémény bekötést.Új nem is lehet rossz,és kiállit 1 vizsgálati igazolást.

2023. júl. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nem ugyanarról beszélünk 15-ös. Amit írsz akkor igaz, ha kondenzációs kazán van bekötve, egyedi kéménybe a kondenzációs kazánhoz előírt béleléssel. Szóval ha a fusiban dolgozó szerelő mindent szabályosan szerelt, csak az engedélyekkel nem törődött. Amennyiben pl. egy turbó gyűjtőkéménybe kötötte be kondenzációsat már nem csak egy sima mérési és jegyzőkönvv lesz.
2023. júl. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16 os a kondenzációs kazánnak saját kéményrendszere van,azt nem kötik semmilyen bélelt kéménybe .
2023. júl. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Pont erről beszélek, csak te abból indulsz ki h mindent műszakilag szabályosan csinált az eredeti szerelő. Valami oka csak volt, hogy így járt el? Szerinted a készült gázterv, az előírt saját kéményt kialakította a kazánhoz?(egyszerűség kedvéért írtam a kibélelés kifejezést) Kétlem.
2023. júl. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!