Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mi baj lehet a (vízmű) vízrend...

Mi baj lehet a (vízmű) vízrendszernek?

Figyelt kérdés

Nyomás megvan 2 Bar, kerticsap jól működik, szivattyú kapcsol rendesen ahogy beállítottam,


házban van 1 csempeszelep elzáró, addig is tartja a nyomaást,


Csempeszelepet megnyitom, megy a nyomás el, kb 20 másodperc és kapcsol a szivattyú.


Kapcsolások között kb 5 liter víz.


A házban elzárva minden csap, bojler lekötve,,


Már kb 30 x próbáltam, annyi víznek már jelentkezni kellet volna, ázni kellene a falnak,,,


Mi gond lehet?


Hogyan jönnék rá?



2023. júl. 30. 04:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig ez esélyes, hogy szivárgás, ha 5 liter víz megy el kb. 2 bekapcsolás között és ez 20mp alatt, akkor kb. 900-1000 liter víz megy el óránként, tehát a teljesen nyitott csapnál elfolyó víznek kb. harmada, úgyhogy ez egy erős szivárgás. Ha hagyod nyitva, újra és újra bekapcsol 20mp-enként? Meddig próbálkoztál vele, mennyi ideig merted nyitva hagyni? A levegő összenyomható, ha levegős a rendszer, akkor ilyen előfordulhat. Ahogy írtad, ha ennyi víz elszivárog és ilyen hamar kapcsol a szivattyú, akkor annak a víznek jelentkeznie kellene valahol, de csak akkor, ha kizárólag a falban közlekednek a vízcsövek! Ha van olyan szakasz, ami az alapban közlekedik, sőt bármi lehetséges, akár az alap alatt (mert régi ház, silány minőségű lemezalappal, utólagos vízszerelés), akkor az nem feltétlen jelentkezik szemmel látható módon.

Mindenesetre ugyan köze nincs ehhez, de nagyon nincs jól beállítva a házivízmű, ha ilyen sűrűn ki-be kapcsol. Eleve 3 bart nyomhatsz nyugodtan és elég kb. 1-1.5 barnal bekapcsolni, de ez változó, függ a belső hálózattól is, ki kell tapasztalni. Nem tudom mekkora tartály van rajta, de még egy pici tartálynál is indokolatlan, hogy 5 literenként ki-be kapcsoljon, ettől nagyon hamar tönkre fog menni a szivattyúmotor.


Egy olyat azért próbálj meg, hogy az összes csapot kinyitod majd ezt követően kinyitod a főelzáró csapot, folyasd egy kicsit a vizet, majd zárd el egyesével a csapokat, hátha tényleg csak levegő, de nincs rá nagy esély.

2023. júl. 30. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
ha a ház alatt szivárog, abból nagy baj lehet..megrepedhet a fal. Nálam sajnos ez volt, de 6 bar nyomáson.
2023. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a wc tartályt nem e ott folyik avíz a csészébe.
2023. júl. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csempeszelep után mosdó, bojler, wc tartály LEdugóztam!


Kádcsaptelep és konyhában szoktam próbálgatni..



A mosógéohez megy a földben a rézcső kb 50 cm szakaszom,


Tegnap a melegvíz rendszerre rákötöttem búvarszivattyút, rendeden jöna víz s konyhában is kádcsaptelepen is,,


A hideggel lesz gond,


És ugyebár a mosógép is hidegrendszer vízben van kötve,


Lehet akkor a földben van ziccer,,


De semmi tünet bár burkolt nemlátni, hogy ázna fel,,



Hát cumizik,,most,,

2023. aug. 1. 05:52
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező...Nem lehet hogy semmi baj sincs nálad?

A hidroforoknak van egy be és egy ki kapcsolási küszöbértékük. A tartályban van egy gumilabda ami tágulni tud, és fenntartja neked a víznek a folytonos nyomását,(a levegő összenyomható, a víz meg nem!) amíg be nem indul a szivattyú. Amíg a szivattyú dolgozik, folyamatosan nyomja össze a felfújt gumi labdát és nem keletkezik hirtelen 20 BAR nyomásod, a vízrendszerben, hanem 5-nél lekapcsol, majd 2-nél vissza. Ez így működik!

2023. aug. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 olvasd már át mégegyszer, hogy mit írt!
2023. aug. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Zárd el az összes csapot nézd meg a rendszerben mekkora a nyomás és kapcsold le a motort a villanyhálózatról. Így nem kapcsol újra a motor ,ha esik a nyomás. Tartja a nyomást ,akkor nincs szívárgás csak rosszul beállított házi vízmű.
2023. aug. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megvan a gond!
2023. aug. 5. 07:58
 9/9 A kérdező kommentje:

Itt van kivágva a darab!



[link]

2023. aug. 5. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!