Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Panel lakásban lehetséges az...

A1b2c3 kérdése:

Panel lakásban lehetséges az átmenő csövek (fűtés, gáz) födémben történő szigetelése?

Figyelt kérdés

A problémám a következő. A felettünk lakó "kedves" hölgy folyamatosan leáztat a csöveken keresztül és a csövek mentén még az én alattam lakót is. Ennek nyomai látszanak mind a csövön, mind a plafonon. A leázás nem vészes, de annyira pont elég, hogy elszíneződést okozzon. A kérdésem, hogy esetleg valamilyen elasztikus, hőtűrő tömítő anyaggal a födém és a cső közötti pár mm-es rést ki lehet-e mélységében tölteni valahogy? Amennyiben igen, akkor milyen tömítő anyagot javasoltok. Tulajdonképpen minden ötletet meghallgatok, ami segíthet megoldani a problémát a "menj föl és verd agyon"-on kívül, mert azt már próbáltam.


A válaszokat előre is köszönöm!



2023. aug. 1. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Simán lehet, hogy nem ő áztat, hanem az 50 éves strangok mentek már tönkre.

2 panelnál is jártam úgy, hogy engem gyanúsítottak, és semmi közöm se volt hozzá. Ráadásul tapasztalat, hogy nem is mindig függőlegesen az ázás fölött van a probléma.

2023. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hol, milyen módon történik az ázás. Az a baj, hogy a panelban mindenhol is akadnak rések.


Nálam például kiegyenlítettük az aljzatot, az egyik belső ajtónál látszott, hogy a két födémpanel illesztésnél elfolyik az anyag. Na az az alattam lakónál az ablaknál jött ki, méterekkel arrébb.


Összességében az áztatást kellene megszüntetni, akár a közös képviselő és a jegyző bevonásával.

2023. aug. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!