Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Padló egyenetlen önterülő...

Padló egyenetlen önterülő aljzatkiegyenlítő anyag után. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szia,

egyenetlen padlóm volt, és önterülő aljzatkiegyenlítő anyagot (Ceresit Padlopon CN68) használtam (előtte tapadóhídot használtam), hogy elsimítsam a padlót.


Most minden megszáradt, de a padló nem teljesen egyenes. Van benne hullámzás. Ha a vízmértéket ráhelyezem, látom, hogy a padló nem egyenes.


Úgy gondolom, most két lehetőség van: lecsiszolni vagy még egy réteg önterülő aljzatkiegyenlítő anyagot felvinni. Úgy gondolom, jobb és egyszerűbb lenne még egy réteg önterülő aljzatkiegyenlítő anyagot felönteni.


Ehhez négy kérdésem van:


1. Lehet-e egy réteg önterülő aljzatkiegyenlítő anyagra még egy réteg önterülő aljzatkiegyenlítő anyagot felvinni?


2. A megszáradt önterülő aljzatkiegyenlítő anyag viszonylag sima. Jól tapadhat-e erre az új önterülő aljzatkiegyenlítő réteg? Előtte alapozót vagy tapadóhídot kell-e használnom? Ezzel kapcsolatban különböző információkat hallottam és olvastam. Van, aki azt mondja, hogy alapozót kell használni, mások szerint pedig tapadóhídot kell. Tudja valaki, mit kell valóban használnom?


3. Azt gondolom, hogy a padló egyenetlensége azért van, mert az önterülő aljzatkiegyenlítő anyag (Ceresit Padlopon CN68) nem volt elég folyékony. A gyártói utasítás szerint kb. 5,5 liter vizet kell felhasználni egy zsákhoz (25 kg). Úgy gondoljátok, több vizet kellene használnom? Mennyit? 6 liter?


4. Meddig kell várnom, hogy felvigyem az új önterülő aljzatkiegyenlítő réteget? Egy 1 cm vastagságú rétegre számítottam, de biztonságosabb lenne 3 cm száradási idővel számolni.


Üdvözlettel,

David.



2023. aug. 3. 09:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, nem vagyok szakember. Csak egy gondolat: ha még teszel rá anyagot - még ha tökéletesen jó is lesz - nem lesz tőle már túl magas a végén? Nyilván eleve szintbe hoztad, annyit töltöttél bele ami a neked szükséges szintmagassághoz kellett. Nem lehet hogy a végén túl sok lesz?

Mi a garancia ha elsőre nem lett egyenletes, hogy majd másodikra az lesz és nem kell még azután is csiszolni?

2023. aug. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hengerelted?
2023. aug. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
#2 Igen, tüskés hengerrel.
2023. aug. 3. 20:03
 4/4 anonim válasza:

Szia,


1. Igen lehet akár több réteget is.

2.elég az alapozó is, csak nedvesen kerüljön rá a kiegyenlítő.

3. Használhatsz vmivel több vizet (6l), de az fontosabb, hogy gyorsan csináld és pontosan számold ki hány zsák kell.Akkor terül szépen, ha még az egész felületen folyós.

4. Időjárásfüggő, de én 1cm-nél 5 napot várnék.

Én is most csináltam ugyanezzel a típussal.

2023. aug. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!